Доповідь головного лікар стоматологічного медичного об’єднання Красічкової Галини Володимирівни під час проведення медичної

16 Березня 2017, 6:52

Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання – це спеціалізований медичний заклад по наданню кваліфікованої стоматологічної допомоги населенню м. Новограда-Волинського 1-шої акредитаційної категорії.

У стоматологічному медичному об’єднанні надаються всі види стоматологічної допомоги: терапевтичної, хірургічної, ортопедичної, ортодонтичної; стоматологічні кабінети функціонують у дев’яти загальноосвітніх школах міста. Постійно працює лікар-стоматолог у військкоматі, обслуговуються виклики на дому (нетранспортабельних хворих), у вихідні, святкові дні та у нічний час надають допомогу ургентні лікарі-стоматологи.

Укомплектованість штатів складає 93%. В місті працює 27 лікарів-стоматологів (разом із лікарями-стоматологами-ортопедами зубопротезного відділення) та 12 зубних лікарів.

Система удосконалення кваліфікації та атестація медичних працівників знаходиться під постійною увагою керівників структурних підрозділів. На кінець 2016 року проатестовано 88% лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою – 82%. Основна причина відсутності кваліфікаційної категорії – недостатній стаж роботи за спеціальністю.

Потужність стоматологічного відділення становить 200 відвідувань за зміну. Робота лікарів спрямована на максимальне збереження зубів у дорослого населення та профілактику карієсу у дитячого населення.

Стоматологічна допомога населенню надається на належному рівні. Основні планові показники є стабільними, виконуються і відповідають вимогам медико-економічного стандарту надання стоматологічної допомоги.

Професійна діяльність лікарів спрямована на максимальне надання допомоги в одне відвідування при повному знеболенні. Щороку впроваджуються в практику найсучасніші технології та нові методи лікування і діагностики зубів та слизової оболонки порожнини рота. Найважливішою умовою підвищення якості роботи лікаря-стоматолога є складнень гнійно-запальних процесів щелепно-лицевої локалізації шляхом виступів лікарів стоматологічного профілю в місцевих засобах масової інформації (преса, телебачення) з питань зазначеної тематики. Завдяки профілактичній та санітарно-просвітній роботі у 2016 році виявлено 4 онкохворих щелепно-лицевої локалізації, а у 2015 році виявлено 1 онкохворих щелепно-лицевої локалізації.
Що стосується зубного протезування, то число осіб, які протезовані за 2016 рік становить 452 чоловіки, в тому числі ветеранів 66 осіб, на суму – 98851,00 грн., а число осіб пільгових категорій, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС становить 27 осіб на суму 36 000,00 грн. Зроблено 349 одиниці металокераміки.(2015р. – 124). Проліковано 216 учасників АТО, протезовано – 49 учасників АТО на суму 167 118,00 грн.

Згідно кошторису видатків у 2016 році було виділено – 5 148 200 грн. Сума надходжень по благодійних коштах становила 85 095 грн., з них використано 80 720 грн. (на медикаменти – 46 593 грн.).

За 2016 рік в стоматологічному відділенні відбулася модернізація матеріально-технічної бази – закуплено: стоматологічне крісло; камеру для зберігання стерильного медичного інструментарію «Пан-мед»; стоматологічна установка «Сатвакомбі». Згідно кошторису видатків у 2017 році виділено – 6 393 140,00 грн.

Основний напрямок стоматологічної служби – це профілактика стоматологічних захворювань, особливо у дітей. Складено та затверджено графік проведення оглядів та санацій дітей в школах та дошкільних закладах. Станом на 01.01.2017 року функціонує 9 стоматологічних кабінетів. Ендогенна профілактика проводиться за кошти батьків. На екзогенну профілактику виділялись кошти з міського бюджету вартість одного флакону препарату 740грн. Число дітей оглянутих у порядку планової санації (профілактичні огляди) до чисельності дитячого населення становить 84,1% (обласний показник 75,0%). Питома вага санованих дітей від потребуючих санації виявлених під час планового огляду становить 85,2% (обласний показник 85,0%).
Серед дорослого населення проводиться санітарно-просвітня робота з питань профілактики та виявлення пухлинної, передпухлинної патологій, чітке ведення обліково-звітної документації, уміння аналізувати статистичні дані.

Аналізуючи лікувально-профілактичну роботу об’єднання слід зазначити, що лікарі працюють з достатньою завантаженістю за відвідуванням хворих та інтенсивністю роботи. Сучасні пломбувальні матеріали, які застосовуються лікарями дозволяють реставрувати зуб будь-якої складності. Незважаючи на недостатній рівень фінансування, використання склоіномерних цементів, хімічних композитів та світлополімерних матеріалів помітно покращилося в порівнянні з 2015 роком та складає в середньому по місту 69,0%.

Незважаючи на інтенсивний ріст приватних стоматологічних кабінетів, кількість відвідувань пацієнтів до лікарів стоматологічного відділення не зменшилась. Це свідчить про високий професійний рівень надання стоматологічної допомоги. Показники роботи стоматологічного відділення, як кількісні так і якісні, є на рівні середньо-обласних. 

Робота хірургічного стоматологічного кабінету є пріоритетною ланкою в роботі стоматологічного об’єднання. Об’єм надання хірургічної стоматологічної допомоги в стоматологічному відділенні включає в себе: видалення зубів, видалення дистонованих, півретинованих, ретинованих зубів, хірургічна обробка при гнійному періоститі, остеомієліті, абсцесах, лімфаденітах, накладання швів на рани м’яких тканин.

План соціально-економічного розвитку об’єднання на 2017 рік передбачає:

1. Капітальний ремонт побутової кімнати, східців та пандуса центрального входу, туалетів, стерилізаційної стоматологічного відділення (вартість – 195 000,00 грн.)

2. Придбання стоматологічної установки з кріслом та компресором для стоматологічного кабінету при Новоград-Волинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів “Школи сприяння здоров’ю” Житомирської області – 1 шт. (вартість – 95 000,00 грн.)

3. Придбання приставки турбінної в хірургічний стоматологічний кабінет стоматологічного відділення (вартість – 35 000,00 грн.)

4. Придбання камери для зберігання стерильних матеріалів «Нанмед» в стерилізаційну стоматологічного відділення (вартість – 22 000,00 грн.)

5. Придбання бактерицидних ламп для стоматологічних кабінетів стоматологічного відділення (вартість – 16 000,00 грн.)

6. Придбання меблів для стерилізаційної та побутової кімнат.

Як зазначила головний лікар стоматологічного медичного об’єднання Красічкова Галина Володимирівна: „труднощів у нас багато, але я думаю, що при певному старанні все вирішиться і, звичайно, а це основне, при фінансовій підтримці.“

 

Чат-бот Гаряча лінія