Експертний висновок: назва сучасного міста Новограда-Волинського має російське імперське походження

2 Червня 2022, 17:32

Від Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України надійшов експертний висновок щодо назви сучасного міста Новограда-Волинського.

Зокрема, фахівцями засвідчено, що топонім «Новоград-Волинський» має російське імперське походження й був поширений на історичне українське місто Звягель у 1795 р. з метою видати Новоград-Волинський за місто, нібито засноване завдяки росії. Повний текст висновку експертизи додано нижче.

Зазначимо, що Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України – спеціалізована українська наукова установа в галузі археографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін у складі Національної академії наук України.

Серед основних завдань Інституту – проведення фундаментальних джерелознавчих та конкретно-історичних досліджень, видання творчої спадщини українських учених та громадсько-політичних діячів, координації та науково-методичного керівництва археографічною діяльністю інших наукових, освітніх, культурологічних установ в Україні.

Слава Україні!

Чат-бот Гаряча лінія