Енергоефективні проекти на часі

27 Жовтня 2023, 10:04

25 жовтня 2023 року відбулася зустріч міського голови Миколи Боровця та секретаря міської ради Оксани Гвозденко з представниками вітчизняних та міжнародних організацій, які допомагають громадам в реалізації проектів із покращення стану енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Участь у заході взяли також заступники міського голови, депутати міської ради, керівники галузевих підрозділів та комунальних підприємств.
Метою зібрання було розглянути можливість участі громади у проектах посилення енергонезалежності та енергоефективності комунальних підприємств критичної інфраструктури, поліпшення комфортних умов перебування в дитячих садочках, школах та лікарні.
Голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин представив основні напрямки Програми розвитку відновлювальних джерел енергії в Звягельській міській територіальній громаді, яка розробляється за підтримки ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія».
Роман Палагусинець, координатор компоненту ПРООН «Еско в містах-партнерах» разом із Олексієм Корчмітом, експертом проекту ПРООН, розповіли про особливості впровадження механізму енергосервісу в комунальних закладах, а Валентина Гуч-Денисенко, аналітик-енергоаудитор технічної допомоги ПРООН, повідомила про особливості та переваги участі громади в проекті Європейського інвестиційного банку «Енергоефективність громадських будівель в Україні».
Впровадження таких заходів дозволить зменшити витрати на енергоносії, забезпечити стабільне вироблення електричної та теплової енергії з альтернативних джерел під час можливих блекаутів.
За результатами зустрічі заплановано напрацювати та надати на погодження депутатському корпусу міської ради можливі проекти з енергоефективності в громаді.
Чат-бот Гаряча лінія