Енергоефективні проекти на часі

27 Жовтня 2023, 10:04

25 жовтня 2023 року відбулася зустріч міського голови Миколи Боровця та секретаря міської ради Оксани Гвозденко з представниками вітчизняних та міжнародних організацій, які допомагають громадам в реалізації проектів із покращення стану енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Участь у заході взяли також заступники міського голови, депутати міської ради, керівники галузевих підрозділів та комунальних підприємств.

Метою зібрання було розглянути можливість участі громади у проектах посилення енергонезалежності та енергоефективності комунальних підприємств критичної інфраструктури, поліпшення комфортних умов перебування в дитячих садочках, школах та лікарні.

Враховуючи важливість розвитку відновлюваних джерел енергії, що дозволить не лише зекономити бюджетні кошти, але й підвищить рівень енергонезалежності, наразі у громаді триває робота над розробкою Програми розвитку відновлювальних джерел енергії. Нагадаємо, що до цього процесу залучено фахових експертів, участь яких стала можливою завдяки Проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами», що фінансується Європейським Союзом) та реалізується ГО “Екоклуб” та ГО «Екодія».

Керівник експертної команди, голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин представив основні напрямки Програми розвитку відновлювальних джерел енергії в Звягельській міській територіальній громаді, яка розробляється за підтримки ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія». Під час обговорення проаналізовано потенційні напрямки розвитку ВДЕ в громаді, а також перелік проектів, які необхідно реалізувати.

Роман Палагусинець, координатор компоненту ПРООН «Еско в містах-партнерах» разом із Олексієм Корчмітом, експертом проекту ПРООН, розповіли про особливості впровадження механізму енергосервісу в комунальних закладах, а Валентина Гуч-Денисенко, аналітик-енергоаудитор технічної допомоги ПРООН, повідомила про особливості та переваги участі громади в проекті Європейського інвестиційного банку «Енергоефективність громадських будівель в Україні».

Впровадження таких заходів дозволить зменшити витрати на енергоносії, забезпечити стабільне вироблення електричної та теплової енергії з альтернативних джерел під час можливих блекаутів.

За результатами заплановано напрацювати та надати на погодження депутатському корпусу міської ради можливі проекти з енергоефективності в громаді, а також проект Програми розвитку відновлювальних джерел енергії.

Чат-бот Гаряча лінія