Епідеміологічна ситуація із захворювання на COVID-19 у Новоград-Волинській міській ТГ
Захворюваність на коронавірусну інфекцію впродовж останніх тижнів невпинно зростає, це стосується як Новоград-Волинської міської територіальної громади, так і Житомирщини і України в цілому.
За даними Міністерства охорони здоров’я України, протягом останнього тижня, щодня реєструється більше двох тисяч нових випадків COVID-19 в Україні, по області близько 70. За останній тиждень у місті та районі зареєстровано 36 випадків.
Зростає кількість важкохворих, що перебувають на стаціонарному лікуванні.
За всіма ознаками у більшості осіб, що захворіли, виявляються симптоми захворювання, властиві новому штаму «Дельта», зокрема:
– короткий інкубаційний період;
– висока заразливість, вища від попереднього штаму більше як в 3 рази;
– «помолодшання» хвороби (ознаки хвороби проявляються серед молоді та дітей);
– більш важкий перебіг захворювання.
Підтвердженням цього є шість випадків хвороби, зумовленої штамом «Дельта», отриманих з референс лабораторії при вибірковому дослідженні позитивних на COVID-19 ПЛР результатів.
Саме тому, зважаючи на ті небезпеки та загрози, які з’являються перед жителями громади та району з наближенням періоду, коли захворюваність на респіраторні захворювання природньо зростає, нагадуємо про прості, але водночас дієві протиепідемічні заходи, які допоможуть вберегтися від різкого зростання захворюваності на COVID-19.
Зважаючи на те, що Новоград-Волинську міську територіальну громаду віднесено до «зеленої» зони, де діють умови адаптивного карантину, кожному громадянину, незважаючи на перенесене захворювання чи попередню вакцинацію, у місцях громадського користування та приміщеннях, у громадському транспорті слід користуватися масками чи респіраторами.
Пам’ятайте, що одним із найдієвіших способів уникнути зараження є дотримання соціальної дистанції.
В разі появи ознак респіраторного захворювання залишатися вдома та звернутися за консультацією до свого сімейного лікаря по телефону. У випадку контакту з людиною, у якої підтверджений COVID-19 – про такий факт повідомити своєму сімейному лікарю та перебувати на самоізоляції впродовж двох тижнів.
І найголовніше – запобігти важкому перебігу COVID-19 можливо завдяки вакцинації. Широкомасштабна вакцинальна кампанія, яка розгорнута в нашій країні дає змогу кожному громадянину звернутися до сімейного лікаря, а в разі його відсутності, безпосередньо до закладу медико-санітарної допомоги і вакцинуватися однією із доступних в Україні вакцин.
На даний час в Україні зареєстровані і доступні такі вакцини:
– РНК-вакцини виробників «PFIZER/BioNTech» та компанії «Moderna»;
– векторна вакцина компанії «AstraZeneca»;
– інактивована вакцина «CoronoVac» китайського виробника Sinovac;
Ваше рішення про вибір того чи іншого виду вакцин можна прийняти після огляду та консультації у вашого сімейного лікаря. За даними вчених поствакцинальний імунітет є більш тривалим і напруженим навіть для осіб, що перенесли захворювання.
І пам’ятайте, спрогнозувати перебіг захворювання в кожному індивідуальному випадку наперед неможливо. А тому, вакцинація є правильним вибором і альтернативою тим ризикам, до яких може призвести зараження неімунних людей.
Тому, якщо ви прийняли рішення про вакцинацію, то краще це робити, допоки хвороба не набула масового характеру.
За інформацією Наталії Корпач, завідувачки Новоград-Волинським міжрайонним відділом державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»