Фахівці служби у справах дітей взяли участь у вебінарі щодо захисту прав дітей в умовах воєнного стану

9 Вересня 2022, 14:41

З початком повномасштабного вторгнення росїї до України служби у справах дітей стикнулися з великою кількістю проблем пов’язаних з захистом прав дітей в умовах воєнного стану у тому числі, з питань, що стоються усиновлення. З метою врегулювання даного питання в нормативні акти були внесені відповідні зміни, які дозволять вчасно реагувати та забезпечувати право дитини на усиновлення та виховання в сім’ї.

09 вересня 2022 року начальник служби у справах дітей Нонна Лойко та завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення  служби у справах дітей  Сергій Трофимчук прийняли участь у вебінарі Національної соціальної сервісної служби України в рамках співпраці з проектом технічної допомоги «Супровід урядових реформ України», який реалізується за підтримки Уряду Канади.

Доповідачами були підняті питання, що стосувалися порядку надання статусу дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування, умови подання документів кандидатам в усиновлювачі, розгляд справ про усиновлення дитини в судах.

Було наголошено на необхідності дотримання процедури усиновлення дитини, і не можливості спрощення її так як, незважаючи на ситуацію в країні питання усиновлення дітей та їх захист залишається надважливим питанням. Також у зв’язку з переміщенням великої кількості дітей в межах України та за кордон обоз’язковим є облік дітей в системі ЄІАС «Діти».

 

Нонна ЛОЙКО, начальник служби у справах дітей

Чат-бот Гаряча лінія