Година правових знань в бібліотеці-філії №5 для юнацтва «Торгівля людьми, як порушення прав людини»

24 Травня 2016, 0:34

23 травня 2016 року в бібліотеці-філії №5 для юнацтва відбулось чергове засідання школи правових знань «Сучасник» на тему «Торгівля людьми, як порушення прав людини».

Одним із найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має безліч назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Торгівля людьми як прояв експлуатації й приниження гідності особистості – одне з найгостріших проблем сучасності.

Щороку жертвами торгівлі людьми стають тисячі чоловіків, жінок та дітей України. Це третій по прибутковості після торгівлі зброєю та наркотиками вид злочинної діяльності.

Працівники бібліотеки розповіли присутнім юнакам та дівчатам що потрібно знати, аби самому не стати жертвою торгівлі. Також було висвітлено шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, як за кордоном так і в Україні та розглянуто життєві історії реальних молодих українців-жертв сучасних работорговців.

Учні отримали відповіді на запитання, що ж потрібно робити в даній ситуації і куди звертатися в разі виникнення проблеми, познайомилися з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми, подивилися відеофільм на тему «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», з якого дізналися про види незаконного заволодіння особою, про правила безпеки при виїзді за кордон та про необхідні візи для навчання чи роботи за кордоном.

Для засвоєння матеріалу проведено обговоренняпрорівень обізнаності учнівщодо проблемиторгівлі людьми. Отримана інформація, безперечно, стане у нагоді майбутнім випускникам, убереже їх від необдуманих вчинків та неправильних рішень при працевлаштуванні.
 

Захарчук Л.М.,

провідний бібліотекар БФ№5

 

Чат-бот Гаряча лінія