Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак з візитом у Звягелі

20 Березня 2024, 14:52
У рамках тематичного воркшопу із доопрацювання та презентації учнівських проєктів «UChange: праймеріз проєктів» до Звягеля прибула делегація із Офісу Ради Європи в Україні: голова Офісу Ради Європи Мачей Янчак, керівниця проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та післявоєнний період» Дарина Соколова, спеціалістка проєкту Лілія Апостолова, експерти Олексій Коваленко, Юлія Хрутьба, Євген Перевезенцев, Людмила Гончаренко.
Зустріли делегацію у Будинку рад міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступниці міського голови Наталія Борис та Ірина Гудзь, а також керівники управлінь і відділів.
У знак гостинності та на згадку про перебування у Звягелі, Микола Боровець презентував делегації символічні подарунки – портрет нашої видатної землячки Лесі Україки, Звягельський пряник, блокнот та прапорці з логотипом Звягеля.
Перейшовши до конференц зали представники органів місцевого самоврядування мали нагоду поспілкуватися з почесними гостями. Як зазначив Мачей Янчак, активна позиція та участь нашого міста в міжнародних грантових програмах не залишається без уваги і Офіс Ради Європи буде надалі підтримувати як Звягель, так і Україну в цілому. Микола Боровець в свою чергу, подякував за солідарність з Україною та підкреслив, що ми щоденно відчуваємо їх підтримку та допомогу.
Нагадаємо, співпраця Звягельської міської територіальної громади з Офісом Ради Європи почалася ще у 2021 році. Нещодавно, 15 березня 2024 року, був підписаний Меморандум про співпрацю між Звягелем та Офісом Ради Європи в Україні, що гарантує подальшу плідну та ефективну роботу на благо та розвиток нашої громади.
Як символ співпраці Микола Боровець та Мачей Янчак висадили дерево у центрі міста. Дерево зростатиме разом з кількістю реалізованих спільно проєктів та нагадуватиме про візит почесного гостя.
Далі, з метою підвищення спроможності учнів та учениць проводити промоційну кампанію напрацьованих в рамках шкільного громадського бюджету проєктів, в IdeaHUB почалось безпосереднє обговорення даної теми.
Першочергово Мачей Янчак провів коротку інформаційну сесію аби ознайомити школярів і школярок із принципами і стандартами роботи Ради Європи. Варто відзначити, що активно та на високому рівні проявили себе й учні нашої громади, впевнено вступаючи у дискусію англійською мовою.
Також юні учасники заходу отримали подарунки – портфелі, блокноти та пляшечки для води.
Олексій Коваленко ознайомив з форматом та правилами «UChange: праймеріз проєктів».
Довідково: у 2023 році проєкт Ради Європи успішно завершив трансформацію механізму шкільного громадського бюджету для користування в умовах війни. Вже на початку 2024 року, за експертно-методичної підтримки проєкту Звягельська міська територіальна громада стала однією з 9 громад, яка успішно розпочала пілотний цикл впровадження шкільного громадського бюджету за оновленою моделлю Ради Європи. Після успішного старту і проведеного на «Training Camp» у лютому 2024 року навчання, завдяки безпрецедентній по обсягу менторській підтримці проєкту, вчителі і вчительки 12 шкіл успішно впроваджують отримані знання на практиці: формують учнівські групи, конкурсні комісії, спільно із учнями та ученицями проводять інтерактивні ігри з розробки проєктів за методикою «UChange: школа мрії». Наступний крок пілотного циклу шкільного громадського бюджету – проведення промоційної кампанії напрацьованих проєктів школярів і школярок. Саме цьому присвячено тематичний воркшоп «UChange: праймеріз проєктів», що організовується Звягельською міською радою у спільній взаємодії із проєктом Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь в умовах війни та післявоєнний період».
На втілення проєктів шкільного громадського бюджету виділено з міського бюджету 680 000 грн. На розгляд конкурсних комісій подано 53 учнівські проєкти. Проєкти виносяться на розгляд конкурсної комісії, шляхом голосування учнями 6-11 класів обирається проєкт-переможець, який в подальшому буде реалізований у межах закладу освіти протягом одного бюджетного року. Так діти теж впливають на розвиток громади, свого закладу.
Дякуємо представникам Офісу Ради Європи за допомогу і підтримку у впровадженні конкурсу «Шкільний громадський проєкт», а також надані учням подарунки.
Віримо, що подальше співробітництво принесе розвиток нашої громади!
Чат-бот Гаряча лінія