Готуй санки влітку, або що потрібно знати власникам квартир

3 Червня 2024, 9:10

Скільки ще триватиме повномасштабна війна з російськими загарбниками точно спрогнозувати неможливо. Тож нам потрібно готуватися до різних варіантів розвитку подій.
Основне, що власникам квартир потрібно зробити:

Утеплення вікон і дверей. Утеплені вікна та двері вбережуть від потрапляння холодного повітря у квартиру чи будинок. Прибрати щілини можна за допомогою прозорого герметика, монтажної піни чи поролону або заливши отвори парафіном. Слід також ущільнити й утеплити місця загального користування в будинку, наприклад, двері та вікна в під’їзді.

Перевірте електричну мережу в квартирі та будинку загалом. У разі використання великої кількості електричних обігрівачів може спалахнути проводка, спричинивши відключення світла та пожежі. Подбати необхідно про власну пожежну безпеку.

Перевірте стан димових та вентиляційних каналів. Обстеження димоходів у квартирах дозволяє вчасно виявити забруднені, забиті, зруйновані, негерметичні димовентканали, які, у свою чергу, стають причиною пожеж, отруєнь чадним газом, витоку тепла, поганої роботи обладнання. У разі потреби приведіть їх в технічно справний стан.

Зв’яжіться із головою правління ОСББ вашого будинку. Дізнайтеся статус підготовки вашого будинку до опалювального сезону: в якому стані теплові та електричні мережі, хто контролює їхній стан і проводить поточні ремонти. В кожному будинку мають бути люди, котрі знають, де розміщені дренажі, і можуть у разі чого злити систему опалення.

Підтримуйте зв’язок із сусідами. Визначте квартири, в яких нині ніхто не живе, та встановіть, чи є до них доступ на випадок аварійної ситуації. Оберіть відповідальних осіб, які зможуть контактувати з власниками за необхідності.
Управління житлово-комунального господарства та екології

Чат-бот Гаряча лінія