Готуємось до опалювального сезону: що мають знати жителі громади, ОСББ та комунальні підприємства

22 Травня 2024, 17:12

В ході 95 засідання виконавчого комітету Звягельської міської ради прийнято рішення «Про підготовку галузей господарського комплексу Звягельської міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років». Ним передбачено низку заходів, які необхідно реалізувати для уникнення безперебійної роботи всіх об’єктів та вчасно реагувати на проблеми при пониженні температури.

Перелік заходів напрацьовано за пропозиціями керівників галузей після детального аналізу перебігу минулого опалювального періоду та прогнозування викликів, які можуть очікувати у наступному.

Наразі КП ЗМР «Звягельтепло» вже розпочато роботи із заміни теплових мереж (р-н «Морське», на вул. Михайлівська, Житомирська, на території міського парку). Всього буде замінено 1 621 м старих трубопроводів на сучасні з ППУ ізоляцією. З врахуванням цих ремонтних робіт, у місті буде замінено 76% теплових мереж від загальної протяжності. Вже здійснено демонтаж обладнання котельні на вул. Вокзальна, цього року вона буде  переоснащена.

КП ЗМР «Звягельводоканал» також здійснює заміну водопровідних та каналізаційних мереж, крім того заплановано і поточні ремонти та заміна запірно-регулюючої арматури.

В період міжсезоння, мають підготуватися до майбутнього опалювального сезону і багатоквартирні будинки, з яких 30 обслуговуються КП ЗМР «Звягельсервіс», а всі інші – ОСББ.

Звертаємо увагу жителів громади, що органи місцевого самоврядування не мають повноважень затверджувати заходи із підготовки житлового фонду об’єднань співвласників багатоквартирних будинків до зими. Водночас, відповідно до пунктів 3, 4 рішення, наполегливо рекомендується провести обстеження житлового фонду, визначити заходи, які необхідно провести і їх виконати.

Єдиним джерелом для підготовки будинків до майбутнього опалювального періоду – є кошти, які мешканці сплачують як внески на утримання будинків та прибудинковій території. Аби майбутній 2024-2025 опалювальний сезон пройшов злагоджено та стабільно жителям необхідно  вчасно вносити поточні платежі, а правлінню ОСББ слід організувати виконання заходів з підготовки житлового фонду, сформувати резерв ремонтних матеріалів тощо.

Рішенням також затверджується склад оперативного штабу з підготовки галузей господарського комплексу міської територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період. Вже проведено перше засідання штабу та робоча зустріч із головами ОСББ.

За попередні два роки усі галузі забезпечені генераторами, завдяки допомозі міжнародних партнерів та за кошти, виділені з бюджету громади. Окрема подяка польському фонду «Міжнародної солідарності», проєктам «Говерла», «Юнісеф» за надане обладнання.

Віримо в наших енергетиків. Докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити стабільність та надійність роботи комунальної галузі під час наступного опалювального сезону. Сподіваємось на злагоджену роботу всіх суб’єктів господарювання та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, бо тільки пліч-о-пліч можемо пройти ще один складний опалювальний сезон.

Чат-бот Гаряча лінія