Громадський діалог Східного партнерства

20 Червня 2024, 9:00

6-7 червня програма EU for Integrity організувала Діалог спільноти Східного партнерства 2024, організований урядом Вірменії ՀՀ կառավարություն та за підтримки USAID – Агентства США з міжнародного розвитку та програми Counterpart International Громадянське суспільство в дії. Захід зібрав понад 80 представників з #Вірменії, #Грузії, #Молдови та #України, включно з місцевими членами OGP з усього регіону, сприяючи активному діалогу та обміну викликами та передовим досвідом належного врядування та участі громадськості.

Членами OGP Local з України нещодавно стали Звягельська міська територіальна громада спільно з Оржицькою селищною територіальною громадою (Полтавська область) у партнерстві з Асоціацією міст України. Ми успішно пройшли відбір серед 138 заявок від зацікавлених громад з усього світу.

Учасницею Діалогу від Звягеля була заступниця міського голови Наталія Борис. Нашу та Оржицьку громаду привітали як нових місцевих членів ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд – місцевий рівень».

Ключові висновки:
🔹 Реформи належного управління є ключовими: Вступне слово керівника апарату прем’єр-міністра Արայիկ Հարությունյան Араїка Арутюняна та посла ЄС у Вірменії Василіса Марагоса підкреслили важливість просування реформ #opengov і привітали просування прозорості, доступ до інформації, ефективне управління державними ресурсами та зменшення корупції як основи демократії та мирного співіснування. Директор місії USAID – Агентства США з міжнародного розвитку Джон Аллело та директор Counterpart International Кетрін Крюгер наголосили на ролі громадянського суспільства в стимулюванні цих зусиль та на важливості партнерства у створенні сприятливого середовища для значущих, стійких реформ.
🔹 Громадянське суспільство є ключовим охоронцем чесності виборів: громадські спостерігачі, включно з директором Магнусом Охманом з IFES і Ніколає Панфілом з Promo-LEX, обговорили стратегії боротьби з темними грошима в політиці та забезпечення прозорих виборчих процесів.
🔹 Антикорупційні дії випливають із регулярного моніторингу: представник ОЕСР Русудан Міхелідзе наголосив на прогресі в імплементації Стамбульського плану дій із боротьби з корупцією та стимулював дискусії щодо використання цих ідей для ефективних реформ.
🔹 Захист громадянського простору є обов’язковим: інтерактивний семінар від Європейського центру некомерційного права з ідеєю Симони Огненовської, поділеними порадами та прикладами захисту громадянського простору, спираючись на нещодавній досвід у регіоні та за його межами.
🔹 Аналіз адвокації на основі показників може спричинити гонку до вершини: Александра Сабо продемонструвала останні висновки #EaPCivilSocietyIndex, представивши випадки використання для ефективної адвокації та вдосконалення політики.
🔹 OGP пропонує цінні ресурси для кращої адвокації: Пітер Варга та Анастасія Козловцева з OGP поділилися останніми тенденціями та передовою практикою щодо прозорості та участі громадян, спираючись на набори інструментів OGP, звіти IRM та глобальні зобов’язання OGP, мобілізуючи учасників для подальших відкритих реформ уряду.

Членство в OGP Local надасть можливість Звягелю вивчати кращі міжнародні практики щодо залучення громадськості у прийнятті рішень. Посилить відкритість і прозорість роботи місцевої влади, можливість популяризувати громаду в світі.

Приєднання до місцевої програми міжнародної ініціативи Open Covernment Partnership «Відкритий уряд – місцевий рівень» є ще одним важливим кроком для впровадження у Звягельській  міській громаді інструментів відкритого урядування – кращого управління та громадянської активності.

 

Відділ інформації Звягельської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія