Гуманітарна допомога в Новограді: деталі
Яка ситуація з гуманітарною допомогою. Чи привозять її. Якщо так, то де її дівають. На ці та інші питання відповіла профільна заступниця міського голови Наталія Борис. Далі пряма мова.
«З початком війни Росії проти України, в громаді офіційно відкриті пункти збору гуманітарної допомоги для захисників ЗСУ, ТО, добровольчих формувань, біженців з зони бойових дій. У ці пункти ви, містяни, приносите одяг, медикаменти, продукти харчування, матраци, каримати, ковдри, спальники, інші необхідні речі для допомоги воїнам боронити Україну та наше місто. Велика вам вдячність. Це дає можливість частково забезпечувати їхні потреби.
Ряд волонтерів самостійно відкрили пункти збору, збирають кошти. Міська влада не несе відповідальність за роботу таких пунктів і збір коштів. Міський голова підписав меморандум з благодійним фондом “Нехай твоє серце б’ється” щодо збору коштів на потреби військових, добровольчих загонів, територіальної оборони, біженців. Рахунки розміщені на сайті міськради. Створили комісію, яка колегіально вирішує, на які нагальні потреби використати кошти.
Сьогодні складно громадам, які в облозі. Без світла, тепла, інтернету і зв’язку. Не мають змоги довозити продукти харчування, є потреба у воді, медикаментах, інших засобах існування.
Бомблять лікарні, хлібозаводи. Доставити гуманітарні вантажі неможливо. У людей вичерпані запаси. А тому ми готуємо резерв на випадок гуманітарної блокади, аби наша громада вистояла і вижила. Також наразі відпрацьовуємо, на скільки це буде можливо, відправити гуманітарну допомогу в міста, де ведуться бойові дії, аби підтримати і поділитися з людьми допомогою.
Що стосується міжнародної гуманітарної допомоги. Вона почала поступати в місто як за сприяння міської влади, райдержадміністрації, так і небайдужих містян, наших земляків з-за кордону, від міст-побратимів. Прибула допомога з Італії, Польщі, Німеччини, Румунії, Данії Іспанії. Від нашого міста-побратима Борислава, Житомира, Мукачево. Відбувається контроль за прибуттям гуманітарної допомоги до пункту призначення; облік осіб, яким видані документи міською радою для отримання гуманітарної допомоги на кордоні чи за кордоном. Часто самостійно шукаємо транспортні засоби, які можуть бути залучені до виконання логістичних завдань. Вся розгрузка контролюється, види допомоги обліковуються, все сортується. Що необхідно, віддаємо зразу ж на потреби наших захисників і біженців. Що стосується містян, то лише згідно з нагальними потребами. Інше – складуємо в резерв.
Сьогодні, дякувати Богу, ми не живемо в зоні активних бойових дій, частково працюють магазини, аптеки, медичні заклади. Виплачуються заробітні плати, соціальні виплати. Не має потреби роздавати одяг, інші речі, продукти харчування, медикаменти, побутову хімію. Дякуємо Господу, що береже нас. Вірячи в краще, з вами маємо бути готовими і до гіршого. Ми не знаємо, скільки триватиме війна. А тому максимально резервуємо допомогу. Звичайно, люди, які мають нагальну потребу в допомозі, її отримують. Це одинокі люди, малозабезпечені сім’ї. Вивчаються соціальними працівниками потреби, згідно з зверненнями і надається допомога. А тому, давайте знизимо градус емоцій. Маємо пристосовуватися до страшної реальності, бути економними. Не панікуйте і сприймайте ситуацію з холодним розумом. Люди громади не залишається без підтримки.
Тримаймося! Перемога за нами! Слава Україні!”.
Novograd.City