Хай квітне освітянське місто-сад!

19 Травня 2021, 9:57

Так можна підсумувати результати Всеукраїнського конкурсу “Лесина груша”, оголошеного журналом “Сонце-сад” під керівництвом його головного редактора О.Р.Михаця, сина матері, яка працювала учителем української мови і літератури та привила дитині на все життя любов до знаної у світі письменниці – Лесі Українки.

Остап Романович, селекціонер-сучасник, нарізав пагінців дерева, що росте у Колодяжному біля білого будиночка Лесі Українки на Волині, та яке вже не в силі врятувати від старечого висихання працівники музею-заповідника, – і дав йому друге життя з нагоди 150-річчя Лесі Українки, яка смакувала плоди саме з цієї груші, посадженої її наймолодшою сестрою Ізидорою.

Цікава фотоінформація про цю подію міститься на сторінці журналу у Фейсбуці, де і оприлюднено імена 23 переможців зі всієї України.

Приємно, що 6 саджанців унікальної рослини-символу здобули Новоград-Волинці. Отож під час травневих свят нагороджений за роботи “Квіти для Лесі” Володимир Тюфанов, майбутній учень 5 школи, разом із заступником з виховної роботи Анжелікою Адамівною Савченко поповнив на просторому полі учнівський сад, посадивши з благословення директора Лариси Антонівни Капчинської ще й Лесину грушу. Під вікнами рідного 6-А класу Ліцею №1 імені Лесі Українки посадили саджанець переможців четверо талановитих учнів: Тетяна Барановська, Ангеліна Іскандарова, Дмитро Ткачук та Андрій Семенюк. (Учитель Шостак-Тюфанова Неля Миколаївна).

А у Ліцеї №11 випускник – переможець Максим Шльонський разом з друзями, адміністрацією,мамою і сестричкою посадили зеленолиту рослину на добру згадку про навчання у найбільш патріотичному закладі міста.. Поема учня “Хотів би я твій біль забрати, щоб знову ти могла заграти,,,” опублікована на всеукраїнському сайті як краща поетична робота.

Знакова подія відбулася і у загальноосвітній школі №7, якій свою грушу переможниці серед дорослих подарувала улюблена далеко за межами нашого міста місцева поетеса, дослідниця життя Лесі Українки Валентина Ксендзук, бо саме в сьомій школі здобуває освіту її онук.

Що ж, хай квітнуть дерева у місті-колисці письменниці-ювілярки, освячені Лесиним ім’ям, як щирі, відкриті, щедрі і талановиті душі їх виборювачів!

Шостак-Тюфанова Неля Миколаївна, вчитель вищої категорії

 

Чат-бот Гаряча лінія