Хвилиною мовчання і покладанням квітів новоград-волинці 22 червня вшанували пам’ять жертв війни в Україні

22 Червня 2021, 15:20

22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців та став історичним днем глибокої скорботи. Розпочалася кривава війна, яка забрала життя кожного п’ятого нашого співвітчизника.

На знак скорботи та вшанування пам’яті загиблих у роки Другої світової війни, 22 червня відбулося покладання квітів у Сквері Слави, в якій взяли участь секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступники міського голови Наталія Борис та Ірина Гудзь, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Олександр Доля, голова міської організації ветеранів Василь Парфьонов, депутати міської ради, ветерани, громадськість.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за волю та мирне небо для нащадків.

“У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США і Франція разом узяті. За різними оцінками, в нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи. На руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, фронтовиків, трудівників тилу, вдів і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників,” – зазначила у своєму виступі секретар міської ради Оксана Гвозденко.

Довідково: Відповідно до Указу Президента України від 17. 11. 2000 № 1245/2000 щорічно 22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні «…з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності…».

80 років тому, 22 червня 1941, розпочалася німецько-радянська війна, одна з кампаній Другої світової війни (1939-1945). Україна була одним з театрів цієї війни та місцем кривавих трагедій і злочинів.

 

Чат-бот Гаряча лінія