Інформація про роботу служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради впродовж 01.08.16-07.08.16

8 Серпня 2016, 3:28

Впродовж тижня спеціалістами служби у справах дітей проводився прийом громадян з питань захисту житлових і майнових прав дітей, неналежного виконання батьками обов’язків щодо утримання та виховання дітей, призначення опіки щодо дітей та усунення перешкод у спілкуванні батька з дітьми. Відвідувачам надано відповідні консультації для подальшого вирішення долі дітей згідно вимог чинного законодавства.

З метою перевірки стану утримання та виховання дітей, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів/піклувальників, службою у справах дітей 2, 3 та 5 серпня організовано і проведено рейди «Діти в сім’ях», під час яких обстежено умови проживання 17-х дітей в 10- х сім’ях.

Службою у справах дітей спільно з Новоград-Волинським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області 4 серпня та 5 серпня 2016 року проведено вечірні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», з метою попередження негативних проявів у дитячому середовищі. Під час проведення рейду 04.08.2016 виявлено трьох малолітніх дітей, які перебували після 23.00 години без супроводу батьків. 5 серпня виявлено 3-х неповнолітніх дітей, 2 з яких вживали спиртні напої, 1 – палив . З дітьми проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків притягнуто до адміністративної відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Впродовж тижня з 22-ма батьками проведено профілактично – роз’яснювальні бесіди, під час яких наголошено про відповідальність згідно діючого законодавства за ухилення від виконання обов’язків щодо виховання та утримання дітей.

На виконання пункту 53 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 „Питання діяльності органів опіки і піклування, пов’язаної із захистом прав  дитини”, підготовлено висновки про стан виховання, навчання та утримання 3-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників.

Працівники служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради взяли участь у 4-х судових засіданнях.

Підготовлено проекти рішень виконавчого комітету міської ради «Про захист житлових і майнових прав дітей» та «Про припинення функціонування прийомної сім’ї» для розміщення на офіційному сайті міської ради.

В Єдиній інформаційно–аналітичній системі „Діти“ поновлено інформацію про 4-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і про 7-х дітей, які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах.

4 серпня під головуванням заступника міського голови Гвозденко О.В. відбулось чергове засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 9 питань: про призначення опікуна над малолітньою дитиною; про стан утримання, навчання та виховання дітей в сім’ях опікунів впродовж року; про перегляд і затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.

Також підготовлено та направлено до служби у справах дітей Житомирської ОДА інформацію на лист Мінсоцполітики України від 08.09.15 №323/0/15-15/57 про влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання і про виплату грошової допомоги прийомним батькам впродовж липня.
 

Cлужба у справах дітей
Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія