Інформація про сплату пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури Звягельської міської територіальної громади

27 Червня 2024, 8:25

До уваги забудовників!

 

Інформація про сплату пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури Звягельської міської територіальної громади

 

Питання пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту до 01.01.2020 регулювалися статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно якої замовник, що мав намір стосовно забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний був взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування коштів до відповідного місцевого бюджету на підставі договору про пайову участь, укладеного ним із відповідним органом місцевого самоврядування.

Законом України від 20.09.2019 №132-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (далі – Закон №132-ІХ) статтю 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» було виключено. Однак Розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №132-ІХ передбачено, що договори про пайову участь укладені до 01.01.2020 року є дійсними і продовжують свою дію до моменту його повного виконання.

Розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №132-ІХ передбачено, що з 01.01.2020 замовник будівництва зобов’язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва об’єкта звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об’єкта будівництва, а також сплатити пайову участь грошовими коштами до прийняття цього об’єкта в експлуатацію. Ці норми було впроваджено законодавцем для:

  • об’єктів будівництва, зведення яких розпочато до 2020 року, однак які станом на 01.01.2020 не були введені в експлуатацію, а договори про пайову участь не були укладені;
  • об’єктів, будівництво яких розпочате у 2020 році.

Отже, доводимо до відома забудовників, що для об’єктів, будівництво яких розпочато до 2020 року включно визначено обов’язок щодо сплати коштів пайової участі у розвитку інфраструктури до бюджету Звягельської міської територіальної громади.

Порядок залучення, встановлення розміру та використання коштів пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури Звягельської міської територіальної громади затверджений рішенням міської ради від 25.07.2019 №758.

Детальну інформацію по даному питанню можна отримати в управлінні містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради (вул. Шевченка, 16, каб.27, тел.(04141)35369).

 

Чат-бот Гаряча лінія