Інформація щодо нового штаму коронавірусу «Дельта»

2 Вересня 2021, 11:03

До уваги жителів громади!

За останній час спостерігається ріст захворюваності на COVID-19 серед населення Новоград-Волинської територіальної громади. За повідомленням провідних фахівців епідеміологів та інфекціоністів України в нашій державі на початку осені очікується значний ріст захворюваності на COVID-19.

Особливу тривогу викликає новий штам коронавірусу «Дельта», який вже діагностований у нашій громаді та районі.

Звертаємо вашу увагу, що симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені.

Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.
Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму «Дельта» у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей.

При перших проявах захворювання необхідно в телефонному режимі звернутися до свого сімейного лікаря або лікаря педіатра, який визначить про необхідність обстеження, місце його проведення та тактику лікування, детальніше: https://xn—-7sbfcch4aajijrifbf3a0a3s.xn--d1apijw.xn--j1….

Якщо ви не маєте свого сімейного лікаря, зверніться в Call- центр КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської МР за телефоном: 050 345 07 94, 063 025 97 95 ( з 08.00 до 16.00) – де вам нададуть необхідну інформацію, скерують та порадять, що робити.

При невідкладному стані викликайте бригаду екстреної медичної допомоги за телефоном 103.

Основними на сьогодні в світі і в Україні заходом боротьби з COVID-19 є профілактики та недопущення поширення захворювання. Основою профілактики є вакцинація.

Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

Нагадуємо, що в місті Новограді-Волинському працює центр вакцинації, пункти щеплення та вакцинація здійснюється мобільними бригадами в організованих колективах.
Ви можете вакцинуватись у найближчому пункті щеплення чи центрі масової вакцинації: https://list.covid19.gov.ua/.

Наголошуємо на тому, що всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними, а вакцинація є безкоштовною. Наявні вакцини за результатами останніх наукових досліджень довели ефективність проти нового штаму «Дельта».

Вакцинація – це реальна можливість протистояти COVID-19. Адже коронавірусна інфекція є вакцинокерованою. Ми разом з вами маємо робити усе можливе для збереження здоров’я кожного жителя нашої громади.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

 

Чат-бот Гаряча лінія