Інформація щодо обов’язкових медичних оглядів школярів у 2021 році

10 Серпня 2021, 10:12

Напередодні вступної кампанії та нового календарного року у батьків школярів гостро стоїть питання проходження обов’язкових медичних оглядів їх дітей та отримання відповідних медичних довідок. Цьогоріч у проведення медоглядів корективи внесла епідемія коронавірусної інфекції, тривалий карантин.

Тому, враховуючи вимоги діючого законодавства та офіційні роз’яснення Міністерства охорони здоров’я та Головного санітарного лікаря України надаємо роз’яснення щодо умов проходження медогляду школярами в 2021 році.

Слід акцентувати увагу, що лише першокласники повинні пройти медогляди в серпні (бажано до початку навчального року), школярі інших вікових категорій – протягом року. Цей медичний огляд прив’язується до дня народження дитини та діє один рік. Відповідальність за проходження медичного огляду покладається на батьків.

Медичний обов’язковий огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.

Медогляд проводиться за записом. Записатися на прийом до лікарів педіатрів, сімейних лікарів КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради ви можете за посиланням: https://новоград-волинський.цпмсд.укр/?fbclid=IwAR3PJtK59Kb_-cO24kU4BwjJn8UDn1WicpLrs0HQ_lyGRwsyFjeDKE_icpM

Лікар-педіатр або сімейний лікар після огляду дитини, вимірювання температури, проби Руф’є заповнює довідку – форма № 086-1/о, «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та 086-2/о. Ця форма завіряється печаткою лікаря та печаткою закладу.

Після проходження щорічного обов’язкового огляду учень отримує довідку форми 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» та 086-2/о.

Учням, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення згідно українського календаря щеплень (затвердженого наказами МОЗ № 595 16.09.2011, № 551 від 11.08.2014, № 947 від 18.05.2018), може бути відмовлено у видачі довідки форми 086-1/о.

Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в нашому медичному закладі протягом календарного року.

Наказом затверджена Схема періодичності обов’язкових медичних оглядів:

* 6,11 років – 1 раз в рік (хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показами, аналіз крові);

* 7,8,9,10,12,13 років – 1 раз в рік лікарем-педіатром або сімейним лікарем, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показами;

* 14,15 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, дит. хірург, ендокринолог, психолог за показами, флюорографія, аналіз крові);

* 16,17 років – 1 раз в рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показами, флюорографія).

Медична довідка для вступу у ВНЗ ф. 086/о

Медична довідка – це медичний документ, куди заносяться дані про Ваше здоров’я. Вона потрібна під час вступу у ВУЗ для того, щоб проаналізувати інформацію про здоров’я студентів: які щеплення зроблені, які хвороби в анамнезі, щоб вчасно надати медичну допомогу. Медична довідка 086 /о є висновком лікарів про стан здоров’я дитини, що буде навчатися у ВУЗі.

Також потрібно здати аналізи: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі. Та пройти діагностичну флюорографію.

Що необхідно для оформлення медичної довідки для вступу в ВНЗ:

• Паспорт;

• Календар щеплень;

• Амбулаторна картка;

• Флюорографія (дійсна протягом року).

Просимо Вас прискорити свій візит до лікаря, щоб уникнути черг наприкінці серпня та зробити його максимально комфортним.

Бажаємо батькам, школярам і абітурієнтам успішного навчального року!

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія