Інформація щодо обстеження річок Случ та Смолка на предмет виявлення джерел забруднення

18 Серпня 16:08

За результатами лабораторних досліджень проб води з річок Случ та Смолка відібраних в ході роботи робочої групи по обстеженню річок на предмет виявлення джерел забруднення 28.07.2022, встановлена невідповідність вимогам Наказу МОЗ України №721 від 02.05.2022 «Гігієнічні нормативи якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько – побутових та інших потреб населення», у 9 зразках з 11 відібраних.

Результати лабораторних досліджень свідчать про забруднення річок Случ та Смолка (додаються). Перевищення показників вмісту групи кишкових бактерій вказує про неналежний стан водойм та велику ймовірність появи в них патогенних бактерій (збудників сальмонельозу, дизентерії).

Причинами виникнення даного забруднення є ознакою потрапляння до водойм несанкціонованих каналізаційних скидів з домогосподарств, відходів тваринництва тощо.

З метою виявлення несанкціонованих приєднань, скидів неочищених стічних вод до мереж зливової каналізації та рівчаків, що впадають в річки Случ та Смолка робочою групою буде проведено детальне обстеження територій річок, у разі фіксації порушень винних осіб буде притягнено до адміністративної відповідальності (згідно ст. 152 КУпАП, сума штрафу на громадян від 340 до 1360 грн, а на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності  від 850 грн до 1700 грн).

Закликаємо всіх небайдужих жителів та екоактивістів Новоград-Волинської міської ТГ бути свідомими та відповідально поставитись до вирішення даної проблеми.

Про несанкціоновані скиди нечистот в річки та притоки річок на території громади просимо повідомляти відділ благоустрою та екології управління ЖКГ та екології міської ради за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, буд. 16, каб. 21, тел. 04141 35 4 46 або інспекцію благоустрою при управлінні житлово-комунального господарства та екології міської ради тел. 0414130190 (анонімність гарантуємо).

Про подальші результати роботи робочої групи будемо інформувати.

 

Управління житлово-комунального господарства та екології міської ради

Чат-бот Гаряча лінія