Інформація щодо заробітної плати працівників органів місцевого самоврядування

18 Травня 2022, 15:04

У вирі визвольної війни ми як ніколи потребуємо консолідації влади та громадянського суспільства. Це залежить від нашої здатності зосередити свій потенціал й усі ресурси на перспективному напрямку розвитку з переходом на більш високий його рівень.

Якщо дамо можливість поширювати неправдиву інформацію, яка спрямована на те, щоб  розривати нас на шляху до об’єднання – програємо на усіх фронтах.

Нещодавно таку спробу здійснено у дописі (https://bit.ly/37U6JbI).

Щодо виплати премії в органах місцевого самоврядування, то вона є доплатою, яка дозволяє унеможливити «зрівнялівку». Уряд з подачі Міністерства фінансів України наразі допускає подальше існування посадових окладів службовців місцевого самоврядування на рівні мінімальної заробітної плати. На жаль, такими діями закладаються передумови для деградації служби в органах місцевого самоврядування.

Постанова КМУ № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», яка регламентує оплату праці у самоврядуванні істотно не змінювалася в частині  встановлення окладів службовців з 2006 року.

Так, без преміювання:

– спеціаліст першої категорії (молода людина з вищою освітою, відповідним фаховим рівнем та навичками, яка вклала у таку освіту кошти, час та  розуміння доцільності зростати) отримає «чистими» 5783,63 грн на місяць;

– провідний спеціаліст (у якого є дещо більше досвіду та стажу роботи) –  5902,87 грн на місяць;

– головний спеціаліст (освіта, досвід роботи тощо) отримає 6201,00 грн на місяць;

– начальник відділу (менеджер галузі, який відповідає за стан справ в ній, має досвід роботи, потребує постійного самовдосконалення, представництва на рівні міжнародних та національних інституцій) –  8347,50 грн на місяць.

Слід зауважити, що вищезазначені суми подано з урахуванням надбавки, без якої людині з освітою слід було б «доплачувати до мінімалки» немалу суму.

Виникає слушне запитання: чи варто здобувати освіту, брати участь у конкурсі на посаду, працювати над самовдосконаленням, представляти інтереси громади, відповідати не лише морально, а й матеріально за найменшу помилку при оплаті праці на рівні мінімальної?

Так Україну не збережемо. Так усіх наших розумних, завзятих, рішучих, активних, здатних приймати рішення та втілювати ідеї – відправимо  за кордон на заробітки.

У своїй статті, яка по суті є маніпулятивною, автор схиляє нас до зрівнялівки загалом. Чи не повторимо ми помилок, яких припустилися наші предки у далекому 1917 році? Тоді лозунги «Все поділити!»,  «Хто був нічим –

той стане всім!» призвели до винищення  цілого класу людей, які були здатні розбудовувати країну.

Якщо вже виносити таке питання назагал, то слід фахово порівняти доходи освітян (в т. ч. від репетиторства), працівників медицини (можливість приватної медичної практики), великих виробництв, таксистів, будівельників тощо. Саме ДОХОДИ!

А головне при такому порівнянні – не забути про надприбутки окремих підприємців, які маючи єдиного кінцевого бенефеціара розділилися на безліч ФОПів. Відповідально вам заявляємо, якщо це питання вивчити – то виявиться, що  головний спеціаліст місцевого самоврядування  сплачує за рік податків більше, аніж  один із таких ФОПів.

Ви справді пропагуєте мінімальну заробітну плату фаховому юристу, економісту, бухгалтеру, діловоду знаючи, який обсяг роботи наразі вони виконують і якої складності?

У сумі 758,9 тис. грн (сума нарахованої премії працівникам виконавчих органів міської ради за квітень 2022 року) є нарахування, які здійснено не виключно «апарату ради», виконкому у спрощеному розумінні. Тут премія в галузях управління житлово-комунального господарства, освіти, медицини, соціального захисту, молоді та спорту, культури та туризму.

З суми 758,9 тис. грн що фігурує у дописі, до державного бюджету сплачено 11,4 тис. грн військового збору, загалом 136,6 тис. грн ПДФО (з них до місцевого бюджету –  87,4 тис. грн).

Якщо зводити до усереднення, то виходячи з чисельності 177 зайнятих осіб у виконавчих органах Новоград-Волинської міської ради – виплата премії на одну особу склала всього лише  2,7 тис. грн після всіх відрахувань.

Також доводимо до вашого відома, що усі працівники виконавчих органів міської ради працюють на Перемогу: збір коштів на потреби військових та внутрішньо переміщених осіб, сприяння у забезпеченні  благодійною допомогою та в цілому виконання цілого ряду додаткових посадових обов’язків.

Ми відкриті для спілкування та просимо усіх охочих з’ясувати реальний стан речей  з візитом до Будинку рад. Переконайтеся, що тут працюють звичайні люди, які з честю та самовіддано виконують почесну місію – посадової особи місцевого самоврядування. В той же час – це матері та дружини учасників бойових дій, колишні військовослужбовці, учасники бойових дій, матері, які виховують дітей з інвалідністю, багатодітні матері.

Разом переможемо необізнаність та популізм!

Тримаймо стрій!

 

Працівники виконавчих органів міської ради

Чат-бот Гаряча лінія