Інновації в місцевому самоврядуванні задля кращого життя громадян
5-6 вересня 2017 року у місті Києві відбувся Національний круглий стіл «Розумні міста: інновації в місцевому самоврядуванні», презентація досвіду Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» у реалізації проектів інноваційного врядування. До заходу долучилися представники уряду, міжнародні донори, 26 міст-партнерів Проекту МРГ-ІІІ, громадські організації.
Місто Новоград-Волинський на зібранні представили перший заступник міського голови Колотов Сергій Юрійович та начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради Липська Оксана Миколаївна.
Приємно відзначити, що в Україні відбувається стрімкий рух вперед у напрямку інтеграції інноваційних технологій у життя міст. На сьогодні в Україні реалізовано 111 проектів з використанням інформаційних комп’ютерних технологій, які дозволяють громадянам отримувати послуги якісно, швидко та зручно. Такі міста за методологією ЄС прийнято називати «Smart city». Із зазначеної кількості проектів – 40 реалізовано у 2016-2017 роках у 26 містах з 13 областей України у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» за методологією проектів інноваційного врядування. Метою проектів є покращення місцевого самоврядування шляхом ширшого залучення громадян до процесів прийняття рішень та встановлення зворотного зв’язку за рахунок новітніх технологій і як результат – краще надання громадських послуг.
Так, 2,5 мл. людей в громадах України отримали користь від впровадження таких інноваційних он-лайн сервісів, платформ як «безпечне місто», «медицина онлайн», «розумна рада», «інтерактивна мапа міста», «електронний туризм», «місто для всіх», «розумна та безпечна школа», «розумні зупинки», «кабінет мешканця», «спільномісто», «інформаційний портал міста», «розумна вулиця», «відкритий бюджет».
Громада міста Новограда-Волинського теж найближчим часом зможе відчути зручність застосування електронних сервісів в системі медичного обслуговування шляхом створення системи електронної медицини. За допомогою розробленого програмного продукту (з використання хмарних рішень) створено електронний кабінет лікаря та електронну картку пацієнта. Це дозволить з одного боку – систематизувати роботу лікарів, а з іншого – забезпечити пацієнтам оперативний доступ до інформації про призначення лікарів, результати лабораторних та інструментальних обстежень тощо. Електронний сервіс забезпечить високу конфіденційність інформації та розподіл прав доступу до інформації, зручність та оперативність віддаленої роботи лікаря, миттєва інформативність про результати обстежень пацієнтів. Зменшиться кількості фізичних відвідувань лікарів пацієнтами.
Дякуємо спільному Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» за підтримку та розвиток міст у здійсненні інноваційного врядування. Участь у Проекті, досвід міст-партнерів стане гарним поштовхом для втілення новацій в контексті «Smart city» задля комфортного життя громадян у містах України.
Оксана Липська,
начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив
та інвестицій Новоград-Волинської міської ради