Інвалідність – це не вирок!

3 Грудня 2020, 15:10

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з особливими потребами. А в Резолюції Комісії з прав людини цю дату визначено днем рівних прав і можливостей.

Інвалідність – це не вирок!

Прикладом цього є люди з обмеженими фізичними можливостями, які отримують соціальні послуги в трьох відділеннях територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради. Так, станом на 01.12.2020 року на обслуговуванні  перебуває 703 особи, які мають різні групи захворювань.

На обслуговуванні відділення соціальної допомоги знаходиться 165 осіб з обмеженими фізичними можливостями, яким надається послуга догляд вдома соціальними робітниками. Головне завдання – підтримати таких людей, допомогти вирішити їх проблеми, зігріти доброю посмішкою та лагідним словом, адже на їх долю випали нелегкі випробування та непросте повсякдення. На сьогоднішній день соціальними робітниками було здійснено більше 18 тис. відвідувань та надано понад 54 тис. послуг особам, які мають інвалідність, а саме: допомога в самообслуговуванні: заміна білизни, памперсів, допомога при купанні, розчісуванні, голінні; ведення домашнього господарства: придбання та доставка товарів, медикаментів, приготування їжі, годування, прибирання житла; надання допомоги в оплаті комунальних послуг; в оформленні документів; супровід у поліклініку. Ми не в змозі змінити долі людей, але можемо допомогти відчути повноту життя, і якщо допомога соціального робітника  приходить вчасно, то така  людина долає труднощі, проявляє виняткову силу духу і непохитну віру в життя, вертається в суспільство і це є успішний результат – спільна радість.

Установа має багаторічний досвід роботи з людьми, які мають вади здоров’я: це і організоване навчання, цікаво проведене дозвілля, різноманітні заходи до урочистих дат, репетиції фольклорного ансамблю “Осінь”, оздоровча фізкультура у тренажерному залі, профілактичні масажі, видача в пункті прокату технічних засобів реабілітації, заняття на факультетах в “Університеті третього віку”. В цьому напрямку працює відділення денного перебування, на обслуговуванні якого знаходиться 307 осіб з особливими потребами.

У зв’язку з карантинними обмеженнями відділення запровадило нові методи роботи, які дозволяють не втрачати контакти та продовжувати співпрацювати з отримувачами соціальних послуг: це і спілкування по “гарячій” телефонній лінії, заняття з лікувальної фізкультури у парках міста та екскурсії з дотриманням карантинних вимог, онлайн-майстер-класи по виготовленню виробів до різних свят та подій, проведення консультацій та надання психологічної підтримки

На жаль, склалось таке уявлення, що саме слово “інвалід” вже накладає винятково негативний відбиток і наперед ставить в певні вузькі рамки. Але люди з обмеженими фізичними можливостями, це перш за все талановиті та сильні духом люди і у багатьох із них є свої інтереси та захоплення. Серед них багато яскравих людей, які роблять своїми руками чудові вироби, композиції для інтер’єру, гарно малюють, пишуть вірші, співають.

Ми замислюємось над непростою долею людей з вадами здоров’я не тільки 3 грудня, а й протягом усього року, не забуваємо про те, що поруч із нами живуть такі люди, а вони потребують допомоги та уваги. Допомогу продуктами харчування, вживаним одягом та послугами робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків здійснює відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги, на обслуговуванні якого перебуває 231 особа з обмеженими фізичними можливостями. Ось і цього разу, до 3 грудня, завдяки фінансовій підтримці міської влади та спонсорській допомозі підприємців міста, громадянам з обмеженими можливостями, які знаходяться на обслуговуванні  в установі, були придбані та вручені солодощі.

Щиро дякуємо всім, хто опікується такими людьми. Адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний прояв милосердя, людяності та любові до ближнього.

Громадянам, на долю яких випали нелегкі випробування, зичимо міцного здоров’я, родинного затишку, життєвого оптимізму, добробуту, щастя та витримки.

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія