Історія одного усиновлення

19 Липня 2023, 11:10

Одним із завдань служби у справах дітей Звягельської міської ради є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання. Найбільш пріоритетною формою є усиновлення.

Нещодавно до служби у справах дітей звернулась сімейна пара із проханням взяти їх на облік як кандидатів в усиновлювачі. З першого погляду здалося, що люди помилились дверима і звертаються не за адресою. Під час бесіди з’ясувалось, що подружжя має непоганий бізнес, який приносить солідний дохід, виховують двох власних доньок-близнят, яким трохи більше року, але мають бажання прийняти у сім’ю ще двох дітей. Пара справляла приємне враження, адже нечасто до служб у справах дітей звертаються сімейні пари, які маючи власних дітей, готові усиновити чужих. Але це був один із тих винятків, які нечасто, але трапляються у нашому житті.

Олена та Юрій (всі імена змінено в інтересах усиновлювачів) пройшли відповідне навчання, надали необхідний пакет документів і через певний час, пройшовши всі законні процедури, у їх сім’ї з’явилось двоє діток – семирічний Станіслав та дев’ятирічна Ілона.

До того як потрапити у сім’ю більшість таких дітей мають складну історію і за своє коротке життя побачили та пережили багато негативу. Не були виключенням і ці діти. Народились вони за межами України. З самого народження поневірялись по притулкам та дитячим будинкам. Щоб належним чином оформити в Україні документи на дітей, батько був змушений виїжджати за кордон по місцю народження дітей. Але головні труднощі були ще попереду. Потрапивши у родину Станіслав та Ілона не знали, як себе поводити, до всього відносились з недовірою, значно відставали від своїх однолітків у загальному розвитку. Вони не знали і не розуміли що таке сім’я: тато, мама, братики та сестрички.

Але батьки наполегливо працювали над тим, щоб діти не відчували себе якимись іншими, нерідними. І, як каже народне прислів’я, крапля камінь точить. Через півроку це вже були зовсім інші діти. Станіслав у школі – один із перших у навчанні, серйозно займається футболом, відвідує футбольну секцію, а Ілона займається у школі мистецтв. Діти із задоволенням допомагають батькам по господарству, доглядають за меншими сестричками. Нещодавно у подружжя народилась ще одна дитина і тому радісних турбот у сім’ї додалось. ????????‍????‍????‍????????‍♀️????????

На території нашої громади проживає 37 сімей, які усиновили 42 діток. Ми щиро пишаємося цими родинами, які прийняли у свої сім’ї дітей як рідних. Віримо, що батьки і діти, яких звела доля, будуть щасливими.

Якщо вас цікавить питання щодо сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за більш детальною інформацією можете звернутись до служби у справах дітей міської ради за адресою: Дія-центр, вул. Шевченка, 20, м.Звягель, Житомирська обл., тел.093-798-48-11.

Служба у справах дітей Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія