Із 07 вересня місто Новоград-Волинський віднесено до «зеленого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19

4 Вересня 2020, 15:29

4 вересня відбулося чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, яке за участі тимчасово виконувача повноважень міського голови, секретаря міської ради Олени Пономаренко та заступника міського голови Оксани Гвозденко провів керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький.

На початку засідання було повідомлено, що 03 вересня 2020 року на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Відтак, з 00:00 години 7 вересня місто Новоград-Волинський та Новоград-Волинський район віднесено до «зеленого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Отож, на території Новоград-Волинської міської ОТГ з 7 вересня діятимуть наступні заборони:

– перебування у громадських будівлях і спорудах, та у громадському транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;

– самовільно покидати місця самоізоляції, обсервації;

– проведення масових заходів з розрахунку більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

– робота кінотеатрів із наповненістю понад 50%;

– перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж сидячих місць;

– проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності;

– проведення дискотек;

– робота розважальних закладів (нічних клубів);

– діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо).

За весь період пандемії коронавірусу, станом на 4 вересня, в місті Новограді-Волинському зареєстровано 82 випадки захворювання на COVID-19, в районі захворіло 23 особи. Одужало 72 особи, 1 – померла внаслідок ускладнення даної інфекції.

Протягом минулої доби лабораторно підтверджено 3 нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію у жителів міста Новограда-Волинського: 40-річна жінка, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні; 54-річна жінка, яка перебуває на амбулаторному лікуванні; 52-річний чоловік, який знаходиться на стаціонарному лікуванні в іншому місті.

На стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 7 хворих на COVID-19, з них: 4 жителі міста Новограда-Волинського, 2 жителі Баранівського району та 1 – Ємільчинського району.

Начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль доповів, що в період з 28 серпня по 03 вересня фахівцями Новоград-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області позапланово проведено 16 перевірок підконтрольних об’єктів (12 – агропродовольчі ринки, 1 – магазин з реалізації продовольчих товарів, 3 заклади громадського харчування) на предмет дотримання карантинних заходів. Виявлено порушення на 1 об’єкті – на Новоград-Волинському кооперативному ринку «Урожай» не дотримувалась соціальна дистанція між працівниками та відвідувачами, допуск покупців (відвідувачів) та перебування на території ринку здійснювалось за відсутності респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлені самостійно, зафіксована неконтрольована (стихійна) торгівля на прилеглій до ринку території. Директору ринку виданий припис про порушення карантинних вимог.

В складі мобільної групи за поточний тиждень комісійно обстежено 10 об’єктів різних форм власності (продовольчі та не продовольчі заклади роздрібної торгівлі, заклади громадського харчування) щодо дотримання санітарних вимог та протиепідемічних заходів, виявлені порушення на 2 об’єктах (1 продовольчий магазин та заклад громадського харчування), власникам закладів винесене попередження.

02 вересня при комісійному обстеження одного з кафе міста виявлено наступні порушення: працівникам не проводиться температурний скринінг, не створений запас засобів індивідуального захисту (масок), відсутні дезінфекційні засоби, контейнери для утилізації використаних засобів індивідуального захисту. Директор закладу притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 42 КУпАП.

За поточний тиждень в складі комісій обстежено 3 заклади загальної середньої освіти на предмет готовності до нового навчального року, в т.ч. на відповідність Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року №50. Порушень не виявлено.

Крім того, проводяться перевірки мобільною групою за напрямком контролю за роботою міського пасажирського транспорту. Виявляються деякі порушення щодо носіння масок у громадському транспорті, перевізникам наголошується на проведенні дезінфекції транспортних засобів.

З метою дотримання карантинних обмежень, які стосуються громадського транспорту (заборона перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж сидячих місць) та задля того, щоб працюючі жителі міста змогли вчасно доїхати до своїх робочих місць, а школярі дістатися до закладів загальної середньої освіти, штаб звертається з проханням до пільгових категорій пасажирів, людей похилого віку та громадян, які не мають термінових справ чи перебувають у відпустках, за можливості не користуватися міським транспортом у «години пік»: з 07:30 до 08:30 год. зранку та з 16:30 до 17:30 год. у вечірній час.

Також тимчасово виконувач обов’язків міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко зазначила, що розпочався осінній період і до звичних сезонних хвороб зі схожими симптомами додалася коронавірусна інфекція. Відтак, потрібно посилити контроль за дотриманням карантинних заходів задля запобігання масовому захворюванню населення і тим самим зменшення навантаження на заклади охорони здоров’я.

Шановні жителі Новоград-Волинської міської ОТГ! Нагадуємо, аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил: ретельно мийте та дезінфікуйте руки; носіть захисну маску в громадських місцях; уникайте великого скупчення людей; дотримуйтеся соціальної дистанції.

Не нехтуйте правилами, будьте свідомими та обережними! Бережіть себе!

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія