Із засідання штабу (COVID-19)

8 Травня 2020, 16:39

8 травня відбулось чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, перший заступник міського голови Сергій Колотов ознайомив членів штабу із змінами, оприлюдненими у постанові Кабінету Міністрів України від 4 травня 2020р. №343, які також діятимуть на території Новоград-Волинської міської ОТГ.

У документі йдеться про те, що карантинні обмеження продовжено до 22 травня. Водночас з 11 травня запроваджується низка пом’якшень.

Відтак, дозволено:
– прогулянки у парках, скверах, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах;
– на дитячих та спортивних майданчиках на вулиці;
– діяльність закладів громадського харчування на винос (за умови, що об’єкт є оператором ринку харчових продуктів);
– літні майданчики просто неба в закладах громадського харчування;
– торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема тих, що розташовані в ТРЦ);
– діяльність музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників (приймання відвідувачів – за рішенням власника);
– стоматології;
– салони краси та перукарні;
– заклади побутового обслуговування;
– тренування спортсменів національних збірних команд;
– діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів;
– діяльність підприємств, які працюють у галузі засобів масової інформації: зокрема робота журналістів у органах влади;
– здійснення кіно- та відеозйомок, репетицій в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах (до 50 осіб та без глядачів).

Робота відповідних закладів дозволена винятково за умов дотримання наступних вимог: соціальне дистанціювання, масковий режим, регулярна дезінфекція та дотримання протиепідемічних заходів.

На державному та відповідно на місцевих рівнях забороненими залишаються: фудкорти та зони розваг у ТРЦ; кінотеатри і театри; метрополітен; громадський транспорт без спецпропусків; приміський, міський, внутрішньообласний, міжобласний транспорт; регулярне залізничне та авіасполучення; спортзали, фітнес-центри; університети, школи, дитячі садочки; проведення масових заходів; переміщення групами більше ніж 2 особи (окрім супроводу дітей); перебування в громадських місцях без вдягнутих маски чи респіратора; перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих; перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу; самовільно залишати місця обсервації/самоізоляції.

Крім того, т.в.о. міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко проінформувала членів штабу про відзначення у місті 8 травня – Дня пам’яті та примирення і 9 травня – 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Отож, враховуючи карантинні обмеження у Новоград-Волинській міській ОТГ масові заходи проводитися не будуть. У ці дні по місцевому телебаченні «Студія Калина» та на сторінці міської ради у соціальній мережі «Facebook» відбуватиметься трансляція тематичних відеороликів. Також, на знак шани тим, хто боровся з нацизмом, від міської влади та міської організації ветеранів до пам’ятних знаків героїв 1939-1945 років будуть покладені квіти.

На завершення засідання було обговорено питання щодо роботи місцевих продовольчих ринків в умовах карантину. Відтак, за повідомленням керівництва ринку «Урожай», найближчим часом торгівля там здійснюватися не буде. Оскільки не має можливості забезпечити дотримання санітарних та протиепідемічних вимог, відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2020 року №14. Два інші ринки – «Привоз» ТОВ «Тандем» та КТП «Міський ринок», відновили торгівлю з 4 травня.

Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, перший заступник міського голови Сергій Колотов наголосив, що неконтрольовану (стихійну) торгівлю на прилеглій до промислових ринків територій заборонено. Зокрема, на вулиці Юрія Глухова поблизу прилеглої території кооперативного ринку «Урожай» та на вулиці Шолом-Алейхема біля ринку «Привоз» ТОВ «Тандем». Тож, у центрі міста вулицю Шолом-Алейхема пропонується відкрити для проїзду, а на вулиці Юрія Яновського торгівлю дозволити.

Відтак, участь у обговоренні зазначеного питання взяли місцеві підприємці, які реалізовують овочево-плодову продукцію на ринку «Привоз» ТОВ «Тандем». Питання буде довивчатися, в тому числі на наступному тижні заплановано зустріч з керівниками місцевих продовольчих ринків.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадсьткістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія