Із засідання штабу (COVID-19)

19 Червня 2020, 16:03

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня. Таке рішення було прийнято Урядом 17 червня через зростання в країні кількості хворих на коронавірус. Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на основі оцінки епідемічної ситуації в регіонах рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС.

19 червня у Новоград-Волинській міській раді відбулося чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, яке провів керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, перший заступник міського голови Сергій Колотов.

Відтак, з початку карантину, станом на 10:00 год. 19 червня, серед жителів Новограда-Волинського лабораторно зафіксовано 18 випадків захворювання на коронавірус (10 осіб одужало, 6-ро залишаються на амбулаторному лікування, 1 – на стаціонарному лікуванні, 1 – померла внаслідок ускладнення даної інфекції) та 7 випадків серед жителів району (всі одужали). Також на стаціонарі у міськрай ТМО продовжує лікування іноземець із підтвердженим COVID-19.

Протягом останніх двох тижнів в Україні та, зокрема, в Житомирській області, спостерігається зростання показників захворюваності на коронавірусну інфекцію. Новоград-Волинщина займає 10-ту позицію в області за кількістю випадків COVID-19. До п’ятірки з найбільшою кількістю випадків входять: м. Житомир, Житомирський, Коростенський, Любарський та Бердичівський райони. Про це під час засідання штабу зазначив начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак.

Далі обговорили питання щодо створення безпечних умов у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, було проінформовано, що 18 червня Верховна Рада України ухвалила закон, відповідно до якого учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її, у тому числі й у формі ЗНО, за власним бажанням. Міністерство освіти і науки України неодноразово зазначало, що готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації.

Відтак, начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук повідомила, що у місті підготовлено 5 пунктів для проведення тестування із 6-ти предметів. Тестування ще з трьох предметів бажаючі будуть проходити у Житомирі. Для пунктів проведення тестування із гуманітарного фонду отримано дезінфекуючі засоби для обробки рук, маски індивідуального захисту, захисні щитки, халати та пірометри. На кожному пункті тестування буде знаходитися по три медичні працівники. З 22 червня фахівцями Держпродспоживслужби буде проводитись моніторинг дотримання протиепідемічних заходів в усіх пунктах тестування напередодні початку кожної сесії зовнішнього оцінювання.

Крім того, було зазначено, що фахівцями Держпродспоживслужби спільно з працівникам управління освіти і науки міської ради систематично здійснюються перевірки дотримання санітарно-епідеміологічних вимог в дошкільних закладів освіти. Загалом, перевірено 7 дитячих садочків. В результаті чого з’ясовано, що соціальну дистанцію і санітарні заходи безпеки дотримано.

Про дотримання протиепідемічних заходів в закладах фізичної культури та спорту (Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 року №33) проінформував начальник управління усправах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради Ярослав Циба. Зокрема, Ярослав Володимирович зазначив, що для проведення спортивних заходів використовуються спортивні зали ДЮСШ, ДЮКФП, стадіон «Авангард» та спортивні майданчики міста. Усім керівникам спортивних закладів доведено наказ управління щодо дотримання вимог МОЗ та Головного державного санітарного лікаря України.

Враховуючи виникнення у соціальних мережах запитів від громадян щодо роботи атракціонів на території міського парку культури та відпочинку, дозвіл на відновлення діяльності яких було надано з 13 червня на попередньому засіданні штабу, вирішили заслухати інформацію про стан дотримання протиепідемічних заходів при роботі атракціонів.

Відтак, фахівцями Держпродспоживслужби було здійснено відповідну перевірку. Як зазначила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валентина Кащук, грубих порушень виявлено не було. Вирішено заборонити продаж попкорну, рекомендовано розмістити графіки санітарної обробки поверхонь, а також звертатися до батьків, які приводять на атракціони дітей, дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції.
Контроль за дотриманням санітарно-епідемічних вимог при роботі атракціонів буде посилено. Також буде направлено листи до керівників ОСББ щодо проведення заходів з дезінфекції на дитячих майданчиках, які знаходяться на їх території.

Враховуючи колективне звернення від батьків, діти яких потребують термінової реабілітації (лікувальних масажів та фізкультури), надано дозвіл на відновлення роботи у даному напрямку Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Зазначені послуги надаватимуться після перевірки дотримання санітарно-епідемічних вимог та відповідного погодження Держпродспоживслужби.

Крім того, для забезпечення протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 до, закінчення дії адаптивного карантину (31 липня) продовжено заборону на надання послуг для населення дільницею «Лазня» комунального підприємства міської ради «Новоград-Волинськтеплокомуненерго». Повторно дане питання буде розглянуто при переході на черговий етап послаблення карантину від Уряду.

Оксана Талько, начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія