Керівництво громади, депутати Новоград-Волинської міської ради відвідали КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»

7 Вересня 2021, 11:17

Питання готовності установ галузі медицини до роботи в період ускладнення епідемічної ситуації – на постійному контролі у керівництва Новоград-Волинської міської територіальної громади. Зокрема, з місцевого бюджету виділяються кошти на придбання необхідного медичного обладнання, медикаментів та засобів індивідуального захисту, проведення ремонтних та будівельних робіт. Залучаються на ці цілі й кошти обласного та державного бюджетів, меценатів та благодійників, а також власні фінансові ресурси медичних комунальних некомерційних підприємств, отриманих від надання послуг.

6 вересня керівництво громади, депутати Новоград-Волинської міської ради відвідали КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО», де ознайомилися з роботою відділення анестезіології та інтенсивної терапії, виконанням ремонтних робіт в гінекологічному відділенні, обговорили нагальні питання підготовки медичного підприємства до ймовірного збільшення кількості хворих на коронавірусну інфекцію.

Серед найактуальніших питань сьогодення – забезпечення медичних закладів киснем, який у боротьбі з коронавірусною інфекцією іноді є важливішим за дороговартісні ліки. Так, нещодавно для КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» придбано дозатор кисню зі зволожувачем для назальної високопотокової оскигенотерапії О2FLO.

Медичне обладнання встановили у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Його вартість – 173 000 грн. Новий дозатор кисню закуплено за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади, передбачених на потреби виборчих округів згідно пропозиції депутатів міської ради фракції «Народна партія».

Завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Іван Кравченко зазначає, що дане обладнання вкрай потрібне, а в умовах пандемії коронавірусу – незамінне. Дозатор кисню зі зволожувачем для назальної високопотокової оксигенотерапії застосовують, якщо людина знаходиться у важкому стані. Завдяки цьому хворий отримує дозований обсяг кисню (50 – 60 л на хвилину), є можливість визначати необхідний температурний режим тощо.

За словами медичних працівників, очікувана в світі пандемія, викликана штамом “Дельта” – це пандемія невакцинованих. Тому, наразі, вкрай важливо проводити широкомасштабну кампанію з вакцинації населення. Це дасть можливість запобігти важким та летальним випадкам захворювання, оскільки вакциновані громадяни, якщо і хворіють, то перебіг хвороби є легким.

На даний час, на території Новоград-Волинської міської ТГ спостерігається ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію. Протягом минулих вихідних днів серед жителів громади виявлено 13 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання. Станом на 6 вересня отримують лікування в амбулаторних умовах (вдома) під наглядом сімейних лікарів 42 особи з лабораторно підтвердженим випадком COVID-19; на стаціонарному лікуванні в КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 30 хворих на коронавірусну інфекцію, з них 16 осіб знаходиться на кисневій підтримці та 2 пацієнти на апараті ШВЛ. Щеплення проти COVID-19 проведено 22248 громадянам.

 

Чат-бот Гаряча лінія