КНП “Звягельська Багатопрофільна Лікарня” інформує: сечокам’яна хвороба
Згідно зі статистичними даними, з проблемою утворення каменів у нирках та сечовидільних шляхах зіштовхується кожен сьомий житель України.
Сечокам’яна хвороба (уролітіаз)- це захворювання, що проявляється формуванням конкрементів в нирках, сечоводах чи сечовому міхурі з тенденцією до росту та преміщення по сечовому тракту. Камені в нирках утворюються не за один день і навіть не за місяць. Спочатку формуються дрібні мікроліти або «пісок» і, як правило, на початкових етапах сечокам’яна хвороба протікає безсимптомно. В цей період діагностувати її можливо тільки під час профоглядів. Симптоми з’являються, коли конкременти починають проходити сечовидільні шляхи. Застряглі камені порушують відтік сечі від нирок, провокуючи її застій та приєднання вторинної інфекції. Саме це і викликає больові відчуття.
На сьогоднішній день «золотим стандартом» лікування конкрементів у нирках, сечоводах, сечовому міхурі є контактна лазерна літотрипсія.
Контактна літотрипсія – це високотехнологічний, малоінвазивний метод дроблення, при якому доступ до каменя здійснюється через природні сечовидільні шляхи за допомогою спеціального ендоскопічного інструментарію.
Як проходить процедура дроблення?
Контактна лазерна літотрипсія проводиться в умовах операційної, під наркозом, вид якого визначається індивідуально і обумовлюється віком пацієнта, тривалістю операції, наявністю супутньої патології тощо.
Через сечовипускний канал в порожнину сечового міхура вводиться уретеропієлоскоп, крізь робочий канал якого проводиться лазерне волокно. Оптичним каналом зображення передається на монітор.
Волокно щільно підводиться до конкремента і, при натисканні на педаль, подається лазерний промінь, під дією якого камінь розбивається на окремі фрагменти, що видаляються щипцями. При цьому енергія лазерного променя не травмує оточуючі тканини, що робить подальший період реабілітації мінімальним.
Проводиться ендоскопічна ревізія сечоводу. Уретеропієлоскоп видаляється.
В оснащенні операційної хірургічного відділення КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради 2021 року наявний контактний літотриптор на основі гольмієвого лазера потужністю 30 ВАТ фірми «Cоок medical» оригінального американського виробництва, закуплений за кошти місцевого бюджету.
З часу закупівлі апарату урологами хірургічного відділення виконано понад 300 контактних лазерних літотрипсій.
Покроковий алгоритм дій пацієнта:
1. Мати при собі електронне направлення на консультацію до уролога від сімейного лікаря, з яким підписано декларацію, талон на прийом.
2. Амбулаторна консультація уролога поліклініки КДД, проходження комплексного обстеження (лабораторні аналізи, УЗД нирок, оглядова урографія, при необхідності КТ нирок).
3. При наявності показів узгоджується день госпіталізації та оперативного втручання.
4. В призначений день пацієнт госпіталізується в хірургічне відділення на 2-3 доби.
5. Виписка пацієнта з дозволу лікуючого лікаря, надання рекомендацій відносно амбулаторного доліковування, подальший супровід хворого.
Введення в повсякденну клінічну практику найсучасніших методів лікування дозволяє лікарям КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради надавати урологічну допомогу на рівні світових стандартів, а жителям міста та району – уникати відкритих оперативних втручань та швидко повертатись до звичного життя.
Відділ з питань охорони здоров’я Звягельської міської ради
Звягельська Багатопрофільна Лікарня