Коаліція за Вакцинацію інформує: про вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями або загрозливими для здоров’я та життя станами

28 Лютого 2024, 14:14

 Батьки дітей, які мають хронічні захворювання або загрозливі для здоров’я та життя стани часто з пересторогою ставляться до вакцинації. І діагноз епілепсія — є одним з тих, які спонукають відмовлятися від щеплень.

 Проте наголошуємо, що відповідно до національних та світових рекомендацій особи з епілепсією можуть і мають бути вакциновані обов’язковими та рекомендованими вакцинами, адже належать до групи медичного ризику і можуть переносити вакцинокеровані захворювання тяжче за здорових осіб.
“Немає даних про те що особи з епілепсією мають вищий ризик побічних ефектів після вакцинації”, — зауважують на офіційному сайті профільної міжнародної організації Epilepsy Foundation. Також немає даних і щодо погіршення стану після проведеної вакцинації у пацієнтів з епілепсією.

Важливо подолати шкідливий стереотип щодо неможливості щеплення таких пацієнтів, адже календарна та додаткова вакцинація значно покращує якість їхнього життя.

Чат-бот Гаряча лінія