Коли сонце не сходить: у Ліцеї №4 відбулась презентація книги, присвяченої темі Голодомору

25 Листопада 2023, 8:52

 

У Ліцеї №4 Звягельської міської ради серед дев’ятикласників проведено захід присвячений темі, яка вже понад дев’ять десятиліть не залишає байдужими свідомих людей – штучного голоду в Україні.

Найстрашніший серед них Голодомор 1932-1933 рр. Це трагедія, масштаби якої неможливо збагнути. Але життя продовжується. Народжується нове покоління, нові творці – майбутнє нашої держави.

Отож на захід було запрошено сучасну українську письменницю, володарку літературних відзнак і нагород Олену Володимирівну Тюпіну (вона ж Елен Тен або Олена Волинська).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Анна Мамчик представила письменницю, розповіла її коротку біографію. Це цікава і талановита особистість, проте через її скромність про неї мало знають у місті. Вона автор 11 оповідань, 6 книг. Писати почала ще в дитинстві. Це були невеличкі оповідання, які друкувалися на сайті “Гоголівська академія”. Саме там Олена й отримала свої перші професійні уроки та критику.

Шостою є книга “Коли сонце не сходить” – це історія про відданість, надію та мужність у нелегкі часи Голодомору 1933 року в Україні. Саме її Олена Волинська презентувала дев’ятикласникам. Під час зустрічі пані Олена майстерно передала атмосферу того часу і розкрила перед слухачами важливі теми, підняті у книзі, а саме про сімейну відданість, боротьбу за виживання та гідність, значущість маленьких добрих вчинків у непростих умовах.

Затамувавши подих ліцеїсти слухали письменницю, проглядали презентацію та задавали запитання, на які авторка охоче давала відповіді.

“Коли сонце не сходить” – це книга, яка залишила слід у серцях ліцеїстів. Вона пробудила у них внутрішній запал допомагати тим, хто потребує допомоги, і нагадала про велику силу любові та надії навіть у найтемніші часи.

На завершення зустрічі бібліотекар Валентина Михацька розповіла про інші книги Олени Волинської, а також презентувала ліцеїстам тематичну виставку «Засвіти свічку пам’яті».

Управління освіти і науки Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія