Комісійне обстеження з питань виявлення несанкціонованих приєднань, скидів неочищених стічних вод до мереж зливової каналізації та рівчаків, що впадають в річки Смолка і Случ

6 Березня 2020, 14:27

Через незаконне відведення каналізаційних стоків через зливову каналізацію у Новограді-Волинському суттєво погіршується екологічний стан водойм, зокрема річок Случ та Смолка. Володіючи інформацією щодо розташування несанкціонованих врізок, мешканці міста можуть повідомляти інспекцію благоустрою при управлінні житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради за адресою вул. Шевченка, 15 (3 поверх) з 8:00 до 17:15 год. у робочі дні або за телефоном (04141) 3-01-90.

Основна небезпека несанкціонованих врізок до мережі зливової каналізації полягає в тому, що на відміну від фекальної каналізації в дощовій не передбачено очисних споруд, або вони знаходяться у неробочому стані, а отже концентровані шкідливі стічні води не проходять навіть мінімальної біологічної очистки і, потрапляючи до річок та водойм, знищують усе живе та значно погіршують стан джерел водопостачання.

6 березня 2020 року в.о. міського голови (розпорядження від 27.02.2020 №94(к)), секретар міської ради Олена Пономаренко у супроводі заступника міського голови Анатолія Легенчука, представників управління ЖКГЕ та КВ міської ради, відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоград-Волинського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області та депутатів міської ради здійснили обстеження житлового масиву на вул. Гетьмана Сагайдачного. В трьох двоповерхових будинках на даній вулиці відсутнє централізоване відведення каналізаційних стоків, тому власниками помешкань були самостійно облаштовані вигрібні ями, однак збудовані з порушеннями.

Крім того, мешканцями своєчасно не проводиться утилізація рідких нечистот, це призводить до витоку їх на прибудинкову територію, внаслідок чого жителі мікрорайону потерпають від смороду. Також це суттєво погіршує екологічний стан навколишньої території.

Провівши обговорення проблеми було вирішено розробити проектно-кошторисну документацію для облаштування відведення каналізаційних стоків, зокрема заміни ємності. Була досягнута попередня домовленість щодо співфінансування цього проекту з міського бюджету, власниками помешкань та за підтримки депутатів міської ради даного виборчого округу.

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія