Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проводить своє виїзне засідання на теренах Житомирської області

14 Травня 2021, 10:44

Протягом двох днів, 13 та 14 травня 2021 року, Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проводить своє виїзне засідання на теренах Житомирської області.

Головними темами, що обговорюються та вивчаються Комітетом, є реалізація заходів щодо сприяння зайнятості населення та участь громадськості у процесах соціального діалогу з метою напрацювання та вдосконалення законодавчих механізмів в даному напрямку.

13 травня народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади працювали у м. Новограді-Волинському.

В рамках робочої поїздки відбулося ознайомлення з роботою приватного акціонерного товариства ВКФ «Леся», що є сучасним швейним виробництвом європейського рівня. Голова наглядової  ради підприємства Микола Сиченко провів екскурсію виробничими приміщеннями фабрики, де нині працює близько 600 осіб. Зазначалося, що  у складних умовах пандемії, підприємство не лише не скоротило виробничі потужності, цим самим стабільно сплачуючи податки до бюджетів різних рівнів, а й одним із перших в Україні на початку пандемії розпочало виготовлення захисних костюмів для медиків.  Фабрика «Леся» пошила близько 100 тисяч комплектів захисних костюмів, надала благодійної допомоги медичним установам громади на суму близько 1 млн грн, в тому числі придбано апарат ШВЛ. Серед піднятих проблем – необхідність створення навчальних центрів для підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, яких гостро потребують виробничі підприємства.  

У великій залі Будинку рад відбулося засідання круглого столу на тему «Реалізація заходів щодо сприяння зайнятості населення, визначених Законом України «Про зайнятість населення». У заході взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники центральних органів виконавчої влади, Державного центру зайнятості, керівництво Житомирської області, територіальних громад, сторін соціального діалогу та громадських організацій.

Головуючий на засіданні, перший заступник голови комітету з питань  соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк зазначив, що соціальна політика  має створюватися не в стінах Верховної Ради, а в регіонах, де є змога почути думку людей на місцях. Йшлося також про те, що завданням виїзного засідання є зробити аналіз соціально-економічного стану в регіоні та напрацювати дієві пропозиції та законодавчі ініціативи у вирішенні наявних проблем, зокрема зайнятості населення, підтримки військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС та членів їх сімей, пільгових категорій населення, пов’язаних із ліквідацією аварії на ЧАЕС та інші.

Міський голова Микола Боровець під час засідання звернувся до присутніх посадовців з питань щодо:

  • необхідності відновлення роботи військового госпіталю у м. Новограді-Волинському, що вкрай важливо для жителів громади – військовослужбовців 4-х військових з’єднань, що тут дислоковані;
  • недопущення підняття цін на енергоносії, зокрема на газ, при одночасній зміні механізму нарахування субсидій;
  • запровадження більш ефективних та справедливих до всіх суб’єктів господарювання карантинних обмежень, зокрема рівних умови для сфери роздрібної торгівлі як продовольчими, так і непродовольчими товарами; здійснення міських, міжміських та міжобласних пасажирських перевезень. Дозволити територіальним громадам самостійно приймати рішення щодо посилення чи пом’якшення карантинних обмежень задля оперативного управліннями важливими процесами на місцях;
  • закріплення на законодавчому рівні норми закону щодо сплати податку на доходи фізичних осіб підприємствами до бюджетів територіальних громад за місцем фактичного розташування їхніх виробничих потужностей, незалежно від місця юридичної реєстрації підприємств або його структурних підрозділів шляхом внесення змін до Податкового кодексу;
  • вирішення питання щодо відновлення органам місцевого самоврядування повноважень здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю, адже на сьогодні відсутня жодна ефективна законна можливість боротись з тіньовою зайнятістю.

Також адресовано звернення до урядових установ та Комітету Верховної Ради України щодо сприяння у вирішенні проблемних питань здачі в експлуатацію прозорого офісу, що збудований у 2018-2020 роках за державною програмою, але до цього часу не працює.

На завершення виступу очільник громади Микола Боровець висловив сподівання, що підняті ним проблеми, актуальні для жителів громади, будуть почуті та матимуть результат.

Також під час «круглого столу» виступили голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра, голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолій Остапенко, директор Державного центру зайнятості України Юлія Жовтяк, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, директор Житомирського обласного ЦЗ Галина Корінна, Баранівський міський голова Олександр Мігей, депутат Житомирської обласної ради Олександр Ющенко, член ради ветеранів-учасників АТО/ООС, депутат Новоград-Волинської міської ради Олег Годун, представники роботодавців та профспілок.

У заключному слові народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань  соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк висловив переконання, що центральні органи влади мають спілкуватися з тими, хто найближче до людей. Михайло Михайлович  подякував за конструктив та зазначив, що дане засідання стало одним із найефективнішим за останні два роки діалогом центральних органів влади з представниками місцевого самоврядування, адже безпосередньо на місцях вдалося почути про актуальні та найуразливіші проблеми соціальної політики, які необхідно вирішувати законотворцям. «Жодне із піднятих питань не залишиться без розгляду», – пообіцяв Михайло Цимбалюк.

 

Дводенне виїзне засідання Комітету за «круглим столом” продовжиться 14 травня у м. Житомирі. Тема – «Участь громадськості у процесах соціального діалогу». Також заплановано ознайомлення учасників з роботою Житомирського міського центру зайнятості та проведення робочої наради щодо проблемних питань в сфері соціального захисту громадян.

 

Чат-бот Гаряча лінія