Комунальному підприємству Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» – 80 років
23 серпня 2017 року відбулися урочистості з нагоди 80-ї річниці від дня створення комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».
Саме 80 років тому, у 1937 році, після завершення будівництва міський водоканал розпочав свою діяльність.
В урочистих заходах взяли участь міський голова Віктор Весельський, секретар міської ради Олена Пономаренко, заступники міського голови Оксана Гвозденко та Віктор Шалухін, заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, начальник відділу кадрів міської ради Жанна Колесник, депутати міської ради, а також керівництво, працівники та ветерани підприємства.
На початку заходу з ювілейною датою керівництво та трудовий колектив підприємства привітав очільник міста Віктор Весельський, який у привітальному листі зазначив: «Комунальні блага давно стали настільки звичними, що ніхто вже особливо і не замислюється над тим, скільки зусиль варто докласти для їх стабільності. Завдяки вашій самовідданій праці, вашим працьовитим рукам та професіоналізму, населення, підприємства, установи та організації нашого міста стабільно забезпечуються водою та підтримуються в робочому стані об’єкти водопровідного та каналізаційного господарства. Тож бажаю усьому колективу підприємства міцного здоров`я, добробуту, успіхів, оптимізму, впевненості у майбутньому, натхнення в щоденній праці, реалізації планів та нових здобутків, вдячності від людей та всіляких гараздів! Хай вам щастить на нелегкому й почесному професійному шляху!».
Після чого Віктор Леонідович нагородив кращих працівників підприємства Почесними грамотами Новоград-Волинської міської ради: начальника – Левицьку Аллу Петрівну, юрисконсульта – Осіпчук Надію Миколаївну, начальника виробничої лабораторії – Чеснокову Валентину Миколаївну, а також відзначив Подяками міського голови: слюсаря каналізаційної мережі – Тимощука Андрія Миколайовича, водія – Демінського Петра Гнатовича, слюсаря водопровідної мережі – Андрійчука Сергія Миколайовича, слюсаря підвищувальних насосних станцій – Бардака Віталія Олександровича, зварювальника – Колесника Василя Володимировича.
Також з вітальним словом до присутніх звернулись секретар міської ради Олена Пономаренко, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, депутат міської ради Олег Журбенко та начальник Виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Алла Левицька, яка, зокрема, зазначила, що на підприємстві працюють кваліфіковані кадри – досвідчені, працьовиті, відповідальні працівники, які вирішують найскладніші завдання. А також подякувала міському голові та його команді, депутатам міської ради за постійну підтримку у розвитку підприємства.
Довідково:
Історія водоканалу починається з 1933 року, коли військовим комісаріатом були виділені землі для будівництва водоочисних споруд та очисних споруд каналізації для потреб військових частин нашого міста. З 1935 року почалося будівництво саме водоочисних споруд та розподільчих трубопроводів. Це будівництво було завершено в 1937 році і з того часу і розпочалася діяльність міського водоканалу.
На водопровідних насосних станціях були встановлені насосні агрегати загальної потужності ЗО кВт на годину. Вода самоплином надходила на водоочисні споруди, де відстоювалася, фільтрувалася та знезаражувалася і подавалася насосами в резервуар, який знаходився на найвищій точці в районі селища Ужачин (сучасний мікрорайон «Дружба»). Звідтіля вода самоплином надходила до військових частин міста. Населення міста централізованого водопостачання не мало, воно користувалося водою з колодязів та з річки. В системі водоочистки в той час реагенти не застосовувалися, настільки була чистою вода з річки Случ.
Насосні станції працювали лише 7 годин на добу. В 1938 році було закінчено будівництво очисних споруд каналізації в районі сучасного автопарку та каналізаційних колекторів. На підприємстві працювало лише ЗО чоловік. Під час війни силами працівників підприємства воно було збережене від руйнувань. Під час окупації водоканал продовжував працювати . Після війни в місті працювало три водороздаткових пункти, а також для населення міста вода розвозилася підводами. Розвиток водоканалу припав на післявоєнний час.
На сьогоднішній день підприємство налічує три водоочисні станції, п’ять водопровідних насосних станцій, шістнадцять підвищувальних насосних станцій, 221 км водопровідних мереж, 12 каналізаційних насосних станцій, очисні споруди каналізації, 89 км каналізаційних мереж. Підприємство нараховує 220 працівників.
Послугами водопостачання охоплено 85%, а послугами водовідведення 38% населення міста Новограда-Волинського.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради