Консолідована робота депутатського корпусу у воєнний час, де кожен наближав Перемогу

27 Січня 2023, 13:25

Звіт секретаря Звягельської міської ради Оксани ГВОЗДЕНКО за 2022 рік

Діяльність секретаря міської ради регламентується частиною 2 статті 42, статтею 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом Звягельської міської ради восьмого скликання.

Відповідно функціональних обов’язків, затверджених згідно розпорядження міського голови від 04.01.2021 №2(к) «Про розподіл обов’язків між міським головою, секретарем міської ради, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради і керуючим справами виконавчого комітету міської ради», секретар міської ради:

 • відповідає за організацію, підготовку і проведення сесій міської ради; за своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, оприлюднення проектів рішень міської ради та рішень міської ради;
 • координує діяльність постійних комісій  міської ради;
 • готує на розгляд міської  ради питання щодо Регламенту ради;
 • сприяє депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;
 • відповідає за налагодження шефських зв’язків з військовими частинами Збройних Сил України, з об’єднаним районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; відповідає за надання їм шефської допомоги;
 • очолює та організовує роботу:

– комісії з питань нагородження відзнаками міської територіальної громади;

– комісії з питань поновлення прав реабілітованих;

– координаційної ради з питань шефської допомоги військовим частинам;

– забезпечує взаємодію міської ради з силовими структурами.

Одним з головних напрямків роботи секретаря міської ради є організація діяльності міської ради. Перш за все, підготовка до проведення пленарних засідань сесій міської ради та її постійних комісій.

Сесії були організовані та проведені у відповідності до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Регламенту Звягельської міської ради. Прийняті на сесіях рішення та документи  упорядковані належним чином.

На жаль, діяльність міської ради у 2022 році набула своєрідної особливості у зв’язку з повномасштабним вторгненням російських військ на територію нашої держави та оголошенням воєнного стану. З перших днів війни ми працювали об’єднано і злагоджено: організовували надання фінансової допомоги військовим частинам, створили добровольчі формування територіальної оборони в громаді, сформували місцевий матеріальний (продовольчий) резерв, запас паливно-мастильних матеріалів; забезпечували потреби добровольчих формувань для налагодження цілодобової охорони об’єктів критичної інфраструктури та території громади.

Протягом звітного періоду було підготовлено та проведено 11 сесій  (в т.ч. 3 позачергові), 15 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 277 рішень. Проведено 13 засідань погоджувальної ради та 45 засідань постійних комісій з розгляду проектів рішень сесійних питань та 17 засідань з розгляду питань, що належать до повноважень постійних комісій міської ради. Також у травні та у грудні було проведено зустрічі з фракціями за участі міського голови, секретаря міської ради, на яких обговорювались важливі питання життєдіяльності громади.

Окрім рішень, що стосуються життєдіяльності міста, було опрацьовано та  прийнято 7 звернень депутатів міської ради до органів державної влади щодо вирішення проблем суспільно-політичного характеру, на які відповідно отримано відповіді.

Важливо відзначити, що з початку повномасштабної збройної агресії російської федерації, депутати міської ради оперативно реагували на пропозиції щодо скликання позачергових сесій та активно брали участь у пленарних засіданнях  з метою прийняття рішень щодо подальшого вирішення військових питань, злагодженості та безперебійної роботи у сфері забезпечення життєдіяльності міської громади в умовах воєнного стану.

Проаналізувавши стан відвідування пленарних засідань та участі в їх роботі депутатів у 2022 році, слід зазначити про активність депутатського корпусу у прийнятті важливих рішень. В середньому, на кожній сесії були присутні 27 депутатів з 34.

Як цього і вимагає Регламент, за звітний період пленарні засідання сесій міської ради та постійних комісій проводилися відкрито (дві сесії на початку війни не транслювалися в прямому ефірі, подавалася лише інформація). На офіційному сайті міської ради оприлюднювалися проекти рішень та тексти прийнятих рішень.

В умовах ведення активних бойових дій на території нашої держави з метою захисту її суверенітету, важливим аспектом діяльності міської ради є підтримка  Збройних Сил України.

Згідно Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням на 2021-2023 роки та Цільової програми „Забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2022-2023 роки” з бюджету міської територіальної громади на потреби ЗСУ та ДСНС виділено 30,5 млн гривень (30 422 253 грн).

Кошти спрямовувались на ремонт і бронювання військової техніки, запасні частини до транспортних засобів; на якісне технічне оснащення – засоби відеоспостереження, техніку зв’язку, прилади нічного бачення, квадро- та мультикоптери; на будівельні матеріали, генератори, опалювальні печі для облаштування місць дислокації тощо.

Прийоми громадян депутатами міської ради є одним з ефективних способів комунікації з громадою для вирішення проблемних питань виборчих округів. Протягом 2022 року було організовано та проведено 82 виїзних прийоми громадян переважно в усіх мікрорайонах та селах міської територіальної громади. Розглянуто 43 колективних та 98 індивідуальних звернень.

Значна кількість запитань стосувалась сфери житлово-комунального господарства – 65%. Зокрема, громадяни звертались щодо ремонту доріг з м’яким та твердим покриттям, грейдерування вулиць та провулків з м’яким покриттям, упорядкування дорожніх знаків, проведення робіт з благоустрою, зрізання та кронування дерев, косіння трави, можливості здійснення повірки лічильників води не за рахунок абонентів, поточного ремонту міжбудинкових проїздів та щодо діяльності керівників окремих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Працівниками управління житлово-комунального господарства та екології міської ради постійно проводилася робота щодо вирішення зазначених проблемних питань жителів громади.

Також у ході прийомів порушувались питання щодо отримання матеріальної допомоги у зв’язку із скрутним матеріальним становищем та потребою в лікуванні, що склало 7% від усіх звернень. Управлінням соціального захисту населення міської ради на засіданнях комісії з питань надання соціальних допомог і виплат було позитивно розглянуто всі зазначені звернення. Також мешканцям громади було надано роз’яснення щодо отримання допомоги від міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України.

6% питань порушених мешканцями нашої громади під час виїзних прийомів стосувались встановлення автобусних маршрутів та підвезення учнів, які проживають на відстані понад два кілометри від закладів освіти, де вони навчаються. Управлінням освіти і науки міської ради спільно з відділом економічного планування та підприємницької діяльності міської ради успішно відпрацьовано механізм з організації підвезення учнів до місця навчання та у зворотному напрямку у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України. Тож, для 110 учнів здійснюється підвезення у ті заклади освіти, де вони навчаються за рахунок бюджету Звягельської міської територіальної громади.

До нас звертались жителі громади щодо урегулювання земельних відносин – 4% питань та галузі охорони здоров’я та медичного забезпечення – 3% питань. Відділом охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради було покращено якість медичного обслуговування для жителів Майстрівського старостинського округу (Наливна станція), коригуються питання пільгового забезпечення медикаментами жителів громади.

Окрім вищевказаних питань, мешканці громади звертались щодо забезпечення громадського порядку під час комендантської години, працевлаштування, встановлення додаткових банкоматів, будівництва дитячих майданчиків та перейменування вулиць громади – 15% питань.

За результатами зустрічей я подавала звернення до відповідних структурних підрозділів міської ради. Усі питання були опрацьовані працівниками виконавчих органів та переважна більшість з них виконані. Близько 18% питань, що порушувались під час проведення виїзних прийомів громадян, знаходяться на контролі в зв’язку з неможливістю їх вирішення під час дії воєнного стану, а саме обмеженнями, викликаними дією постанови КМУ від 9 червня 2021 р. № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

Як секретар міської ради, я спільно з  відділом економічного планування та підприємницької діяльності займалась формуванням місцевого матеріального (продовольчого) резерву Звягельської міської територіальної громади та є відповідальною за його наповнення. Також протягом березня-травня спільно з відділом моніторили ціни на продукти харчування, напрацьовували нових постачальників харчів задля збереження продовольчої безпеки у громаді.

З метою визначення механізму використання місцевого матеріального резерву депутатами міської ради було опрацьовано та прийнято рішення міської ради від  20.10.2022  № 657 «Про порядок використання місцевого матеріального резерву (продовольства) для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру Звягельської міської територіальної громади».

У листопаді організувала збір гуманітарної допомоги для деокупованої Херсонщини. Також депутатами міської ради було підтримано рішення щодо передачі жителям Херсона з матеріального резерву громади – двох тон печива. Особлива вдячність депутату міської ради Ігорю Олейнику за надання транспорту для перевезення гуманітарної допомоги.

У 2022 році спільно з експертами Проекту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», розробили та затвердили на сесії міської ради положення щодо участі громадськості у вирішенні питань місцевого самоврядування, а саме:

 • Положення про місцеві ініціативи
 • Положення про проведення публічних консультацій з жителями та внутрішньо переміщеними особами
 • Програма сприяння розвитку волонтерства міської територіальної громади на 2023-2027 роки.

Депутатами міської ради спільно із фахівцями Проекту Ради Європи, представниками місцевого бізнесу та внутрішньо переміщеними особами, які знайшли прихисток в нашій громаді,  напрацювуються рекомендації щодо розробки Положення про порядок розподілу житла для внутрішньо переміщених осіб, метою якого є забезпечення прозорого механізму надання житла для ВПО, залучення працездатного населення до проживання в громаді, створення сприятливого бізнес-клімату, покращення інвестиційної привабливості громади, залучення донорських організації до питання вирішення проблеми з житлом для ВПО, сприяння інтеграції ВПО у життя громади.

Мною було опрацьовано питання щодо встановлення відзнаки Звягельської міської територіальної громади – орден «Звягельська доблесть» для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань  за заслуги у захисті державного суверенітету, які виявили мужність і відвагу при захисті Вітчизни та прийнято відповідне рішення міської ради. Рішення комісії з питань нагородження відзнаками Звягельської  міської територіальної громади було підтримано депутатами міської ради та нагороджено орденом „Звягельська доблесть» 58 військовослужбовців.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новоград-Волинський» було розглянуто документи на нагородження 5 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 3 особи та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новоград-Волинський» 2 особам.

Наразі готуються нові положення про місцеві відзнаки.

Очолювала робочу  групу  з  питань унормування назв окремих об’єктів топоніміки, до складу якої входили депутати міської ради. За напрацюваннями робочої групи було внесено рекомендації щодо зміни назв вулиць, провулків, парку і скверу, які в більшості були підтримані на сесії міської ради.

Також на пленарному засіданні двадцять першої сесії міської ради восьмого скликання депутатами було підтримано історично значиме рішення за № 563 «Про перейменування міста Новограда-Волинського Житомирської області на місто Звягель», що дало початок процесу повернення історичної назви міста.

З метою забезпечення реалізації статутних завдань юридичних осіб, які функціонують у сфері надання житлово-комунальних послуг та засновані міською радою, для підвищення ефективності управління та контролю за діяльністю керівників комунальних підприємств були прийняті рішення щодо утворення наглядових рад, зокрема:

 1. Наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал», до складу якої увійшли депутати міської ради – Максименко М.М., Мірзабекян Ю.В., Савчук О.М., Седлецький Р.А., Рудницький Д.В.
 2. Наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельтепло», до складу якої увійшли депутати міської ради – Колотов С.Ю., Крапівницька С.В., Литвин П.М., Табалюк В.С., Тростенюк В.В.
 3. Наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельсервіс», до складу якої увійшли депутати міської ради – Іванченко Д.В., Поліщук О.В., Рассадін А.О., Сухих А.Ю.
 4. Наглядової ради комунального підприємства Звягельської міської ради «Наталівка», до складу якої увійшли депутати міської ради – Махновецький О.П., Прищепа С.В., Олейник І.О., Терещук А.М., Черевко В.В.

Для забезпечення контролю за дотриманням прав пацієнтів, вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення, фінансово-господарською діяльністю закладів охорони здоров’я депутатами міської ради були прийняті рішення щодо утворення спостережних рад, зокрема:

 1. Спостережної ради комунального некомерційного підприємства «Новоград – Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», до складу якої увійшли депутати міської ради – Ващенко О.М., Литвин П.М., Нусбаум С.А., Хрущ Л.В., Широкопояс О.Ю..
 2. Спостережної ради комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради», до складу якої увійшли депутати міської ради – Нинюк А.І., Олейник І.О., Тростенюк В.В., Тодорович Л.М., Шутова Л.В.

Також на сесії міської ради у лютому 2023 року планується створення ще двох спостережних рад в закладах охорони здоров’я – комунального некомерційного підприємства «Новоград – Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» та підприємства Новоград-Волинська центральна міськрайонна аптека № 217.

З метою опрацювання проблемних питань, що виникають у результаті здійснення виконавчими органами міської ради своєї діяльності у забезпеченні потреб громади та для напрацювання пропозицій у їх вирішенні, у 2022 році було створено 19 робочих груп та комісій, до роботи яких залучалися депутати міської ради. З переліком створених робочих груп можна ознайомитись у додатку до звіту.

Також організовувались виїзні наради. А саме:

 • обстеження захисних споруд цивільного захисту;
 • перевірка стану готовності навчальних закладів до початку навчального року;
 • вивчення проблем в організації діяльності Підприємства Новоград-Волинська центральна міськрайонна аптека №217.

За результатами цих нарад згідно рішень міської ради виділено додаткові кошти на облаштування сховищ, внесено пропозиції про матеріальну допомогу членам добровольчих формувань, прийнято Програму фінансової підтримки Підприємства Новоград-Волинська центральна міськрайонна аптека №217.

Здійснювала контроль за виконанням 28 депутатських доручень, запротокольованих на сесіях міської ради та 75 звернень депутатів. Інформацію про виконання 10 доручень (27 і 28 сесія) буде надано на лютневу сесію міської ради.

Цього року була створена депутатська група «Рівні можливості».  Серед головних завдань групи – реалізація соціальних проєктів, турбота про вразливі верстви населення, гендерні питання. Одним із пріоритетів депутатської групи –  підтримка внутрішньо переміщених осіб.

25 серпня 2022 року у Звягелі відбулося відкриття пункту прокату речей першої необхідності (побутової техніки та посуду) для внутрішньо переміщених осіб на базі Територіального центру соціального обслуговування. Реалізація проєкту відбулася завдяки ініціативі секретаря міської ради Оксани Гвозденко, у співпраці з депутатками міської ради Лілією Хрущ, Світланою Прищепою, Ларисою Шутовою, Валентиною Тростенюк, Людмилою Тодорович та Світланою Крапівницькою, які входять до складу депутатської групи «Рівні можливості» і відділу громадських ініціатив та енергоефективності міської ради. Також реалізовано проєкт та облаштовано пункт прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Отже, депутатська група залучила до громади 250 тис гривень і продовжує брати участь у конкурсах грантів.

За фінансової підтримки проекту GIZ EU4Business  восени 2022 року депутати міської ради (Годун О.В., Литвин П.М., Максименко М.М., Нусбаум С.А., Рудницький Д.В., Седлецький Р.А., Тростенюк В.В., Широкопояс О.Ю., Шутова Л.В.), представники влади та бізнесу перебували в інституційній поїздці країнами Європи, де взяли участь у Форумі економічної співпраці міст-партнерів з Польщі та України в  м. Белхатув та участь у 1-му словацько-українському бізнес форумі сталого розвитку м. Банська Бистриця, науковій конференції із розширення підприємницької діяльності в  м. Ломжа. Основна мета візитів – активізація партнерств, промоція громади на міжнародному рівні задля розширення ділового співробітництва з метою залучення додаткових ресурсів  та налагодження стійких економічних зв’язків.

Інформація про роботу депутатів міської ради висвітлюється на офіційному сайті міської ради та на усіх офіційних інформаційних ресурсах (друковане ЗМІ, місцевий телеканал, офіційна сторінка міської ради у фейсбук, телеграм-канал та ютуб-канал).

Звітуючи про роботу у 2022 році, дякую усім колегам-депутатам за непросту консолідовану роботу у воєнний час, кожен з нас наближає Перемогу.

 

Оксана ГВОЗДЕНКО, секретар Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія