КОРОНАВІРУСНА ХВОРОБА – АКТУАЛЬНІСТЬ СЬОГОДЕННЯ

21 Серпня 2020, 14:49

Почавшись з поодиноких випадків навесні, коронавірусна інфекція невпинно шириться серед населення як всієї України, так і нашого регіону зокрема.

Щотижня захворюваність б’є постійно нові антирекорди, переступивши вже поріг в 2000 захворювань за добу.

Тому, зважаючи на високі ризики для всіх верств населення, важливо вкотре нагадати про шляхи її поширення, основні прояви та заходи профілактики.

Коронавірусна інфекція — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи з частим розвитком грізних для життя ускладнень.

Джерелом коронавірусної інфекції є хвора людина. При цьому, період максимальної заразності припадає на перші сім днів захворювання.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання. Особливо небезпечною є зона менше 2-х метрів від хворого.

У людей сприйнятливість до коронавірусу дуже висока.Захворювання загрожує всім віковим групам. Вхідними воротами для інфекції є слизова оболонка верхніх дихальних шляхів.

Інкубаційний період коронавірусної хвороби становить від 1 до 14 днів (в середньому 5-7 днів). Людина стає заразною вже з останніх днів інкубації. Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками:

• кашель;

• підвищення температури;

• утруднене дихання та задишка.

Перебіг захворювання може бути, як дуже легким майже непомітним, так і вкрай важким.

При появі будь-яких ознак хвороби слід звернутися до свого сімейного лікаря. Тільки лікар може оцінити стан пацієнта і визначити подальшу тактику лікування.

Памятайте, що самолікування може призвести до серйозних ускладнень.

Щодо профілактики хвороби, то знання достовірних фактів і дотримання запобіжних заходів допоможуть вам захистити себе й оточуючих.

Щоб зупинити поширення COVID-19:

– часто мийте руки милом і водою або використовуйте спиртовмісний антисептик для рук;

– тримайтеся на безпечній відстані від усіх, хто кашляє або чхає;

– вдягайте маску, якщо дотримуватися дистанції неможливо;

– не торкайтеся руками очей, носа або рота;

– під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот зігнутим ліктем або серветкою;

– не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь;

– якщо у вас лихоманка, кашель і вам важко дихати, зверніться до лікаря.

Щоб сімейний лікар міг швидко направити вас у потрібний заклад охорони здоров’я, зателефонуйте йому заздалегідь. Так ви захистите себе й зменшите ризик поширення вірусів та інших інфекцій.

КОРПАЧ Віталій Хомович, координатор за напрямком інфекційні хвороби КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»

 

Чат-бот Гаряча лінія