КП НВМР “Новоград-Волинськтеплокомуненерго” інформує

7 Грудня 2022, 8:25
Через резонанс, який виник в соціальних мережах про неправомірність нарахувань з боку теплокомуненерго повідомляємо:
Усі будинки в місті обладнано тепловими лічильниками, які рахують лише фактично спожите тепло. Звичайно, зараз ми живемо в екстремальний час коли, нажаль, дефіцит електричної енергії через російську агресію вносить корективи в наше життя. Цілодобова подача теплоносія наразі є не можливою – через відсутність електропостачання, але це не означає що наші споживачі кинуті напризволяще. Новоград-Волинськтеплокомуненерго докладає максимальних зусиль для того, щоб зменшити негативний вплив відсутності напруги в електромережах. І, до речі, не погано виходить. Оскільки в Україні діють нормативні документи згідно яких температура внутрішнього повітря 18 °С, котельнями підприємства забезпечуються ці санітарні умови (за окремими виключеннями-кілька блекаутів, які пережила наша держава).
Коли 30 годин немає світла то звичайно, що десь в оселях температура може «просісти» нижче санітарної норми. Але, на щастя, така ситуація в нашому місті була одна 15.11.2022-16.11.2022 року. Відключення електрики на 4 години не може критично нашкодити опаленню, поки не має сильних морозів більше за -11 °С .
При наявності електропостачання, котельні підприємства працюють згідно зовнішньої температури по затвердженому графіку. Відповідно, говорити про те що опалення не було взагалі, як мінімум дивно. Наголошуємо на тому, що тепло не береться з нічого – відповідно, якби опалення не було б взагалі температура в помешканнях була б вже на рівні 10 °С і нижче. Вісімнадцять градусів на термометрі свідчить про те, що тепло подано.
Проблема в іншому. Є ряд теплових лічильників технологічною особливістю яких є те, що за відсутності електроенергії наявне резервне живлення в лічильнику забезпечує лише можливість переглянути архів. Якщо електроенергія відсутня в будинку – лічильник не рахує, але при цьому з котельні до даного будинку теплоносій подається. Але підкреслюємо, що лічильник при цьому не рахує.
За листопад такі випадки були зафіксовані в таких будинках:
вул. Київська, 3
вул. Київська, 4
вул. Шевченка, 31
пл. Лесі Українки, 5
пл. Лесі Українки, 7
пл. Лесі Українки, 11
пл. Лесі Українки, 15
У відповідності до роздруківок архівів теплових лічильників цим будинкам за години, які не обліковані лічильниками, донараховано по щоденному середньогодинному навантаженню.
Іншим будинкам в листопаді виставлено платіжки по тепловим лічильникам за фактично спожите тепло. В подальшому, все залежатиме від того як буде вимикатись світло в цих будинках. Якщо графік відключень будинків від електроенергії співпаде з котельнями, які їх опалюють нарахування буде проведено по лічильнику.
Чат-бот Гаряча лінія