КП НВМР “Новоград-Волинськтеплокомуненерго” інформує

7 Червня 2021, 11:56

З 04.09.2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» та з 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги” .

Цим Законом визначено, зокрема нову класифікацію житлово-комунальних послуг, нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.

Враховуючи те, що усі без винятку ОСББ м.Новограда-Волинського повідомили про обрання співвласниками договору з індивідуальним споживачем без обслуговування внутрішньобудинкових мереж, відповідно до частини 3 статті 14 Закону №2189 плата виконавцю комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і електричної енергії) за індивідуальним договором плата за послугу з постачання теплової енергії складається з:

1) плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

2) плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України;

3) внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку комунальних послуг з постачання теплової енергії, які відповідно до частини 1 статті 17 Закону №2189 включаються до плати виконавцю відповідної комунальної послуги і в рахунку відображаються окремо.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» вводиться плата за абонентське обслуговування, тобто платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат виконавця пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Таким чином, вище перелічені витрати, які включаються до плати за абонентське обслуговування вилучені із загального тарифу на послугу з постачання теплової енергії. Абонентська плата покриває витрати підприємства на роботу відділу збуту по укладенню договорів про надання комунальних послуг, витрат на друк та доставку платіжних квитанцій, інформування споживачів та витрат по стягненню плати за спожиті комунальні послуги.

Відповідно до постанови КМУ від 21.08.2019р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» та постанови КМУ від 21.08.2019р. № 830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» підприємством розрахований розмір плати за абонентське обслуговування в розмірі 18,35 грн. на одного абонента, який введений з 01.10.2020 року наказом по підприємству від 14.09.2020 р. № 43 та має сплачуватися один раз на місяць протягом року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розмір абонентської плати – це фіксований платіж на одного абонента, який не залежить від площі квартири чи обсягів споживання тепла.

КП НВМР “Новоград-Волинськтеплокомуненерго”

 

Чат-бот Гаряча лінія