Круглий стіл «Соціальне підприємництво Житомирщини: перспективи розвитку та формування міжсекторальної співпраці»

5 Лютого 2019, 21:15

1 лютого 2019 року у Житомирі проходив круглий стіл «Соціальне підприємництво Житомирщини: перспективи розвитку та формування міжсекторальної співпраці». У заході взяли участь представники Новоград-Волинської міської ради: Гавриш Людмила Володимирівна, головний спеціаліст сектору підприємницької діяльності відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування та Талько Оксана Миколаївна, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю.

Серед учасників – представники структурних підрозділів Житомирської ОДА, які відзначили важливість соціального підприємництва, як нової моделі розвитку підприємницької справи, а саме:

1. Назарук Василь Якович, керівник Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд», керівник Всеукраїнського ресурсного центру розвитку соціального підприємництва «Соціальні ініціативи»;

2. Котвіцька Ольга Вікторівна, керівник ГО «Житомирська асоціація науковців та бізнес-консультантів», керівник Житомирського обласного Ресурсного центру розвитку соціального підприємництва;

3. Тарасова Олена Вікторівна, керівник Житомирського обласного Ресурсного центру розвитку соціального підприємництва.

Подібні інформаційно-просвітницькі заходи, круглі столи та воркшопи вже відбулися у 10 містах України. Ініціатори круглого столу – ГО «Житомирська асоціація науковців та бізнес-консультантів» називають соціальне підприємництво тією соціальною інновацією, яка служить механізмом соціальних перетворень і сталого розвитку в рамках неприбуткової або прибуткової підприємницької діяльності. Соціальне підприємництво сприяє створенню сприятливого бізнес-середовища, підтриманню активної громадської позиції, інновацій, суспільної солідарності.

На початку учасники переглянули фільм «Про соціальне підприємництво в Україні», який демонструє кращі практики такої діяльності. А далі спілкувалися про розвиток соціального підприємництва, обговорили механізми співпраці з органами влади, можливості та підтримку.

Як приклад ефективного та корисного соціального підприємництва на Житомирщині можна виокремити швейний цех у Житомирі та учбово-виробничий центр для колишніх нарко- та алкозалежних (виробництво металевих конструкцій та електрозварювальні послуги) у с. Вигода Житомирської області.

Слід зазначити, що соціальне підприємництво наразі є не достатньо відомою бізнес діяльністю для місцевих мешканців, проте має потенційні можливості для реалізації у Новоград-Волинській міській ОТГ.

Відділ підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій,

підприємницької діяльності, економічного аналізу

та планування міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія