КЗ «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» готовий до роботи в період епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ 2016 – 2017 років

16 Грудня 2016, 8:03

Кінець осені, зима та початок весни – час сезонних захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та грип, який швидко передається повітряно-крапельним шляхом, викликаючи численні спалахи захворювання.

До цих захворювань люди призвичаїлись, однак, дуже часто самі собі ставлять діагноз, лікуються не звертаючись до лікаря, не замислюються про підступність захворювання на грип, який нерідко викликає ускладнення: пневмонію, загострення хронічних захворювань серцево-судинної, нервової систем і т.д.

Повторюємо, вражає швидкість, з якою грип поширюється серед населення і саме ці хворі, з легкими формами захворювання, становлять найбільшу епідемічну небезпеку, так як продовжуючи активний спосіб життя, вони заражають велику кількість людей.

В зв’язку з підвищенням захворюваності серед населення України, в т.ч. населення міста на ГРВІ та грип та на виконання розпорядження міського голови № 271(о) від 21.11.2016 року «Про заходи щодо профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань та грипу на території міста» адміністрацією КЗ «ЦПМСД міста» виданий наказ № 108 від 22.11.2016 року «Про забезпечення проведення протиепідемічних заходів та готовності  КЗ «ЦПМСД міста» до роботи в період епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ 2016 – 2017 років» та затверджений оперативний штаб для координації діяльності щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на ГРВІ та грип.

Шановні пацієнти ви маєте розуміти, що існують правові засади діяльності медичного закладу, затверджені локальні клінічні протоколи діагностики і лікування захворювань, якими мають керуватися в своїй роботі лікарі.

Отримання якісної медичної допомоги напряму пов’язано з дотриманням правил надання медичної допомоги, послуг як медичними працівниками, так і пацієнтами.

Наголошуємо, що ви маєте не тільки права але і обов’язки, в першу чергу несете відповідальність за своє здоров’я, дотримання вами здорового способу життя та дотримання регуляторних вимог лікувально-профілактичного закладу, а в разі необхідності коли у вас з’явилися сумніви щодо правильності дій медичних працівників, вирішувати у медичному закладі завжди є можливість, це зробити дуже легко прочитати інформацію на стендах, поспілкуватися з лікарем, або звернутися до адміністрації і особисто до головного лікаря.

Вашу увагу сьогодні ми акцентуємо саме на можливості попередити зараження грипом, а саме:

– уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції

– облишити відвідини місць великого скупчення людей

– часто провітрювати приміщення

– часто мити руки, лице милом, водносолевим або лужним розчином полоскати горло

– прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками

– уникати обіймів, поцілунків і рукостискань

– прикривати ніс та рот при чиханні чи кашлі одноразовою носовою серветкою

– в разі потреби при спілкуванні з людьми, необхідно дотримуватися масочного режиму

Окрім цього потрібно дбати про гарний фізичний та моральний стан. В цей період часу повинно бути повноцінне харчування, обов’язково в достатній кількості фруктів, овочів, соки, мед, що забезпечують надходження вітамінів, мікроелементів і підвищить опірність організму до інфекційних захворювань. Частіше використовуйте салати часник, цибулю, пити відвар сухофруктів. Гарний повноцінний сон і побільше позитивних емоцій.

І звичайно у випадках прояву захворювання обов’язково потрібно викликати додому сімейного лікаря чи педіатра до дитини.

Наголошуємо, що медикаментозне лікування призначається лікарем.

Адміністрацією КЗ «ЦПМСД міста» розроблені заходи, щодо реагування на ситуацію з розповсюдженням грипу серед населення міста, які передбачають забезпечення обслуговування хворих на грип вдома.

В разі певних ускладнень захворювання, в т.ч не коригована температура 38º і вище, хворий направляється, згідно показів на консультацію до спеціалістів, та на стаціонарне лікування в міськрай ТМО.

До показів для виклику лікаря загальної практики  сімейної медицини, педіатра додому належать:

1. Гострі і раптові погіршення стану здоров’я (висока температура – від 38 С і вище)

2. Патронаж дітей до 1-го року. Захворювання дітей у віці до 5 років

3. Захворювання жінок у період вагітності та під час після пологового періоду

4. Патронаж вагітних і породіль

5. Важкі хронічні захворювання або неможливість пересування пацієнта

В разі звернення пацієнта в АЗПСМ до лікаря загальної практики – сімейного лікаря або педіатра з захворюванням на ГРВІ та грип з підвищеною температурою, невідкладним станом, прийом таких пацієнтів проводиться позачергово, а дітям до 14 років медична допомога і консультативні послуги надаються в присутності батьків, або їх законних представників.

В процесі реформування галузі охорони здоров’я запроваджується сервіс «електронна реєстратура» (https://reestratura.com) та відкривається офіційний сайт КЗ «ЦПМСД міста». Це дасть змогу населенню  покращити спрямування хворих на консультацію до спеціалістів  міськрай ТМО та отримати відповіді на всі ситуаційні питання, щодо надання медичної допомоги на рівні первинної медико-санітарної допомоги, а саме лікарями КЗ «ЦПМСД міста».

 

І.В. Вошко

головний лікар

КЗ «ЦПМСД міста»

 

Чат-бот Гаряча лінія