«Лесині джерела» – невичерпні!

25 Липня 2022, 15:18

Слава Україні! Виграється війна не лише за допомогою зброї і бронежилетів, а й тримання культурного фронту. Геноцидна війна росії проти України змінила наше мислення. Ми повертаємо свою історію. Викорінюємо ціною крові з себе рабство. Проходимо шлях духовного очищення на любові до українського – мови, культури, історії. Ми боронимо державу. Разом!

Навіть в умовах війни необхідно культурно живитися. Коли Господь Бог українській нації дав таку провідницю як Лесю Українку, ми – обрана нація. Її ніхто не перевершив – геніальна, глибочезна постать, глибочезна думка. Сьогодні ми щоденно її цитуємо. Українка за покликанням, за призначенням. Життєвий і творчий шлях Лесі Українки – Лариси Петрівни Косач Квітки у воєнному сьогоденні – це щит від російської агресії, приклад любові до України, мови, традицій. Популяризуючи Лесю, ми демонструємо віру в український народ, непереможну велич духу.

Термін «свято» означає день або дні, коли урочисто відзначають видатні події, знаменні дати. В останню неділю липня ми вшануємо у форматі Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» нашу землячку Лесю Українку. Свято започатковане у 1987 році. У 1990 році набуло статусу Всеукраїнського. З 1994-го і до цього часу є Міжнародним. Цьогорічні заходи змінені на локальний та онлайн-формат. Без масштабності, масовості. Але гордо і патріотично!

Леся Українка постане як євроінтегратор України. Поетеса, яка, живучи в часи Російської імперії, вбачала велике майбутнє українського народу у європейській родині. Закликала боротися за перемогу над московією, щоб українці стали вільною нацією.

Ми пишаємося Лесею і водночас мало про неї читаємо, знаємо, осмислюємо, розповідаємо дітям. В умовах війни не забороняється вшанувати Лесю, покласти квіти до пам’ятника, відвідати музеї, виставки. В цьому наше особисте відродження, українська свідомість.

В організації заходів враховані безпекові вимоги воєнного стану.

Будьмо горді національною культурою!

Наталія БОРИС, голова організаційного комітету з питань підготовки та проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», заступник міського голови

 

 

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія