Літературно-меморіальний музей Лесі Українки – Лесина свята оселя

29 Липня 2023, 14:23

 

Одним із туристичних «магнітів» міста Звягеля є музей Лесі Українки, що знаходиться в будинку, в якому вона народилася і прожила перші роки свого життя. Будинок музею – це пам’ятка історії національного значення. Тут усе ніби у Лесині часи.

Сьогодні, 29 липня, у музеї відбулась низка заходів приурочених «Лесиним джерелам»-2023.

Перш за все, міський голова Микола Боровець, начальник управління культури і туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко, заступниця міського голови Наталія Борис, начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Широкопояс, голова Благодійного фонду «Надія Є» Надія Юшкевич, представники творчої інтелігенції, молодь та громадськість вшанували пам’ять Лесі, поклавши квіти до її погруддя.
Далі гості долучилися до авторської екскурсії «Я-Леся». Яку провели учениці Звягельської Гімназії №10 Дар‘я Сварун та Дар‘я Грицюк.
Завершенням зустрічі стала імпреза за участю творчої інтелігенції «Твоя оселя кличе на розмову…». У ході імпрези звучали вірші Лесі Українки, музичні твори та пісні.
Микола Боровець у своєму зверненні подякував усім присутнім за те, що не забувають вшановувати нашу славетну землячку. Анатолій Душко наголосив, що дуже важливо популяризувати творчість Лесі Українки, адже вона втілює дух української незламності та сили.
Майже шість десятилість завідувачкою літературно-меморіального музею Лесі Українки була Віра Римська. Цьогоріч «Лесині джерела» вперше проводяться без Віри Омелянівни, яка була берегинею Лесиного духу, Лесиної оселі і творчості. Світла пам’ять!
Чат-бот Гаряча лінія