Літературно-музична зустріч «Жіночий портрет за творами Лесі Українки»

29 Липня 2019, 17:06

В теплій душевній атмосфері 26 липня 2019 року, в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася літературно-музична зустріч «Жіночий портрет за творами Лесі Українки», на яку завітали заступник міського голови Оксана Гвозденко та начальник відділу культури і туризму міської ради Лариса Заєць.

Розпочалася зустріч з вітального слова завідувачки літературно-меморіального музею Віри Римської, яка зазначила, що зібрання присвячене образу жінки у творчості Лесі Українки, жінці сьогодення та майбутнього, жінці-трудівниці, якій вона присвятила свою жіночу поезію «Жіночий портрет». Цей захід присвячений жінкам різного віку і різних професій. 

У вітальні музею зібралися успішні жінки, які створили себе самі, які самовідданою працею піднялися на той рівень жіноцтва, про який мріяла наша славна землячка – очолюють керівні посади, є активними, як у професіональній сфері так і в політичному житті. 

Серед гостей були присутні жінки-керівники педагогічної ниви, жінки-лікарі, жінки-аграрії, жінки-депутати міської ради, жінки виконкому міської ради, жінка-воїн, жінки –митці.

Про кожного з них, їх трудовий та життєвий шлях розповіла завідувачка літературно-меморіального музею Віра Римська, між тим зазначивши, що видатна письменниця особливу увагу приділяла питанню освіти і виховання жінок України. Вона не мислила долі жінки поза суспільним життям країни. Ідеал жінки в очах поетеси – активна учасниця суспільного життя. 

Також під час зустрічі виступили Лариса Мірошниченко, кандидат філологічних наук, з розповіддю «Риси матері Лесі Українки – невичерпне джерело жіночих образів письменниці» та Ірина Щукіна, директор Київського музею Лесі Українки. 

Крім того, на заході прозвучали музині композиції від Лесі Гудзь та Лілії Полтавченко.

Зустріч проходила у чудовому музичному оформленні, під час якої всі бажаючі долучилися до чарівного світу життя і творчості Лесі Українки та отримали позитивні емоції.

 

Чат-бот Гаряча лінія