Літературний перфоманс «Гірким сміхом своїм засміюся» в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського

1 Квітня 2019, 15:32

1 квітня 2019 року (по новому стилю) відзначається 210 років  від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. З нагоди ювілею відомого письменника працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського представили літературний перфоманс «Гірким сміхом своїм засміюся».

Деякі моменти з життя Миколи  Гоголя та огляд його творчої діяльності було представлено у вигляді перфомансу, в якому брали участь юні актори театру-студії «Ольвія» (художній керівник Ірина Красєва), учень школи мистецтв Іван Лось, бібліотекарі. Дійство супроводжувалось відео презентацією, переглядом уривків з фільмів. Присутні на заході  мали змогу ознайомитись з цікавими фактами біографії  Гоголя, сучасними формами втілення його творів в мистецтві.  Адже письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження», «Записки божевільного», можна поставити у ряд найвищих художніх досягнень світової літератури.

«Ти смієшся, а я плачу, великий мій друже». Так писав про Миколу  Гоголя Тарас Шевченко, бо, дійсно, Гоголь сміявся над хибним, підлим, низьким. Його твори подарували читачам  безліч афоризмів та крилатих висловів. Гоголь – це таємнича країна, в якій кожен із нас колись, хоча б у незабутні шкільні роки, побував. Сам письменник говорив «Спілкуватись із словом треба чесно. Воно є вищим дарунком Бога людині».  

Михайло Грушевський вважав Гоголя «одним із найгеніальніших людей, яких дала Україна». Познайомитись із Гоголем, означає торкнутись золотих сторінок класики. Створене ним художнє відкриття в літературі не піддається нормам, дисципліні, жанровим класифікаціям. І, можливо Гоголь увесь – у майбутньому, бо силу його генію, красу духовної культури, багатогранність таланту людство відкриватиме із плином часу все з більшою силою.

 

Чат-бот Гаряча лінія