Літні майданчики біля об’єктів громадського харчування та закладів продовольчої торгівлі

1 Травня 2024, 11:34

Зазвичай квітень-травень — початок сезону для відкриття літніх майданчиків.

25 квітня під час чергового пленарного засідання рішенням сесії, з метою впорядкування розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів громадського харчування та закладів продовольчої торгівлі, було прийнято Порядок розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів громадського харчування та закладів продовольчої торгівлі на території Звягельської міської територіальної громади.

ℹ️З самим Порядком, вимогами до зовнішнього вигляду та нормами розміщення тощо можна ознайомитися за посиланням https://portal.nvrada.gov.ua/pro-zatverdzhennya-poryadku…/

У відповідності до Порядку відкриті літні майданчики встановлюються біля об’єктів громадського харчування або закладів продовольчої торгівлі та розміщуються у межах відповідно до Договору та схеми прив’язки, виданого управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради.

Підставою для встановлення відкритого літнього майданчика біля об’єкта громадського харчування та закладів продовольчої торгівлі на території Звягельської міської територіальної громади є рішення виконавчого комітету Звягельської міської ради, наявність Договору відкритого літнього майданчика.

🤝Для укладання Договору відкритого літнього майданчика для здійснення підприємницької діяльності суб’єкт господарювання подає до Звягельської міської ради у Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради письмову (електронну) заяву на електронну пошту economycity@ukr.net або особисто до каб. 12 Будинку рад, вул. Шевченка,16
До заяви додаються:
Копія документа, що посвідчує право власності або право користування приміщенням (свідоцтво про право власності, паспорт прив’язки, договір оренди тощо).
Копія технічного паспорта на приміщення (паспорт прив’язки) біля якого встановлюється відкритий літній майданчик.
Копія документа, що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою, на якій планується розмістити відкритий літній майданчик (свідоцтво про право власності, договір оренди (за наявності), тощо).
Схему прив’язки, видану управлінням містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради.

Протягом 15 – ти робочих днів відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради готує проект рішення виконавчого комітету Звягельської міської ради про погодження місця розташування відкритого літнього майданчика.

На підставі прийнятого рішення, Договір видається суб’єкту господарювання в одному примірнику терміном на один сезон при першому встановленні.

💵Порядок оплати за розміщення відкритого літнього майданчику

За наявності документа на користування земельною ділянкою для комерційної діяльності плата до бюджету Звягельської МТГ не здійснюється.

Розмір місячної плати за розміщення відкритого літнього майданчика встановлюється на підставі розрахунку за 1 кв. м вказаної у схемі прив’язки площі:
Рп = П * ЗПмін *1 % ,
де Рп – розмір плати за 1 місяць, грн,
П – загальна площа майданчика , м2,
ЗПмін – розмір мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання погодження.
Суб’єкт господарювання здійснює оплату за розміщення відкритого літнього майданчика щомісячно до 25 числа поточного місяця на рахунок міського бюджету у розмірах, зазначених у Договорі .
Нарахування плати припиняється з дати демонтажу відкритого літнього майданчика.

🔴Майданчик без дозволів? Штрафи та санкції.

Як мінімум, на вас чекає адміністративна відповідальність за порушення норм благоустрою, що передбачена ст. 152 КУпАП України.

Штраф для суб’єктів господарювання та посадових осіб — від 850 грн до 1700 грн, станом на 2024 рік.

Якщо власник не усуне виявлені порушення у визначені терміни, відповідні служби можуть здійснити демонтаж майданчика у визначеному порядку.

А чи не дешевше буде заплатити всі штрафи та працювати без дозволів? Якщо коротко — ні.

При органах місцевого самоврядування є служби, які можуть демонтувати ваш майданчик за бюджетні гроші, а вам виставлять у порядку регресу рахунок на відшкодування витрат. А сума може бути навіть більшою, ніж ринкова вартість самого «літника».

💬Є запитання? Телефонуйте 0979295402
Створюємо комфорт та затишок у нашому місті разом!
Чат-бот Гаряча лінія