ЛІТНІЙ МАЙДАНЧИК – ДОЗВІЛЛЯ ПРОСТО НЕБА

31 Липня 2023, 8:06

Тенденція до зростання літніх майдачиків біля закладів громадського харчування, розміщення таких об’єктів благоустрою поряд з магазинами та числені звернення підприємців щодо дозволів і механізмів розміщення, спонукали нас розпочати роботу над врегулювання даного питання.

Підприємці, що ведуть свою господарську діяльність у цій сфері, та ті, що плануть здійснювати таку діяльність зіштовхуються з незрозумілим та грошозатратним механізмом розміщення літніх майданчиків й неможливістю отримання відповідного дозволу через відсутність Порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства, кав’ярень, магазинів.

Саме тому ми зустрілися з підприємцями аби спільно розробити зрозумілі правила та процедури з надією покращити бізнес середовище, дерегулювати складні механізми та створити виграшні умови для всіх зацікавлених сторін. Цінним є той факт, що суб’єкти господарювання, які не змогли бути присутніми на зустрічі, дали свій зворотній зв’язок у вигляді пропозицій. Активними учасникам обговорення були й присутні підприємці, які зазначили про відсутність чітких правил, але готові долучитися до їх розробки. Серед запропонованих ними пропозицій:

????зональна концепція розміщення сонцезахисних елементів, парасоль, відносно кольору та цінової політики сплати за розміщення. (центр міста відповідно до запропонованих у правилах норм, околиці з можливим відхиленням, але з дотриманням правил благоустрою);

????відпрацювання цінової політики окремо для магазинів, кав’ярень, окремо для закладів ресторанного господарства;

???? створення окремого каналу (центру) збору заяв, ескізів, відповідних документів з одночасним створенням реєстру. Аби з початком нового сезону, максимально пришвидшити отримання відповідних дозволів.

Не менш важливим є максимальне зменшення пакету необхідних документів, які спільно й напрацюємо. В той же час суб’єкти господарювання зазначили про обов’язковість механізму контролю та санкцій.

Ми представили можливі вимоги щодо розміщення відкритих літніх майданчиків біля визначених об’єктів зокрема:

При влаштуванні відкритих літніх майданчиків на пішохідних доріжках, тротуарах ширина для проходу пішоходів повинна бути 2/3 ширини тротуару але не менше 1,8 м від краю тротуару або від елемента вуличних меблів (лавки, смітники, стійки для велосипедів, сітілайти тощо), елементів технічної та транспортної інфраструктури.

Майданчики встановлюються із забезпеченням безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

Зазначили про естетичний вигляд таких відкритих майданчиків.

Відкритий літній майданчик ЗАБОРОНЕНО буде встановлювати:

▪️На проїжджій частині вулиць (крім майданчиків у межах пішохідної зони).

На зелених насадженнях та газонах. У разі, якщо його влаштування загрожує безпеці людей (біля об’єктів будівництва, реконструкції, споруд з аварійним станом фасаду тощо).

▪️У внутрішніх дворах будинків без згоди всіх власників (користувачів) житлових та нежитлових приміщень будинку, завіреної керівником ОСББ, на приватній (орендованій) земельній ділянці без згоди власника.

Окреслили вимоги до об’ємно-просторового вирішення:

При облаштуванні відкритих літніх майданчиків не допускається використання наметів .

Освітлювальні прилади (світильники, ліхтарі тощо) встановлюються лише у межах майданчика таким чином, щоб не засліплювати пішоходів, водіїв та не освітлювати вікна прилеглих житлових будинків.

Не допускається будь-якої реклами (у тому числі алкогольних та слабоалкогольних напоїв) на сонцезахисних елементах майданчика, крім розміщених на звісах тканини парасоль або маркіз назви закладу або логотипів місцевого товаровиробника.

Відкритий літній майданчик не має перевищувати дозволеного шумового режиму, затвердженого на території Звягельської міської територіальної громади.

Розробленим порядком одразу ж буде передбачено МЕХАНІЗМ ДЕМОНТАЖУ за наявності недобросовісного виконання прописаних правил.

Маємо надію, що така співпраця буде одним із прикладів того, як громадське суспільство в конструктивній співпраці з підприємцями, депутатським корпусом та службовцями за допомогою необхідних інструментів може реально впливати на процес прийняття рішень та долучатися до вдосконалення своєї громади.

Розпочинаємо напрацювання відповідного документу. Попередньо свої пропозиції можна надсилати на електронну адресу economycity@ukr.net , за телефоном 0634800624 або звернутися до відділу економічного планування та підприємницької діяльності міської ради, кабінет №12.

Створюємо комфорт та затишок у нашому місті разом.

????

Програма взаємодії з малим та середнім підприємництвом Звягельської громади в дії.

Чат-бот Гаряча лінія