Логопедична робота в умовах дистанційного та очно-дистанційного навчання

21 Вересня 2020, 8:33

В умовах епідеміологічної ситуації в країні ми змушені були познайомитись з дистанційним навчанням. Нам потрібно достойно приймати ці виклики і працювати в умовах сьогодення. Якщо лікарі можуть лікувати дистанційно, то чому б нам не використати всі можливості, щоб не залишити дітей з ООП без уваги. Ми розуміємо, що результат нашої роботи буде не стовідсотковий, але буде.

Дистанційне навчання передбачає наявність технічних засобів. Ми повинні ознайомитись із технічними можливостями батьків і, відповідно до цього, будувати свою роботу. А ще батьки повинні усвідомити свою важливість у роботі з дитиною і, взагалі, важливість дистанційного навчання, щоб не гаяти час.

При наявності технічних можливостей найпоширеніші види технологій:

– Заняття в режимі он-лайн (платформи різні, закриті групи).

Такі заняття слід проводити з мовленнєвими дітьми без поведінкових розладів та з інтелектом «норма». Присутність батьків обов’язкова.

Логопедичні групи можна ділити на підгрупи. З батьками кожної підгрупи визначити час.

– Відео та аудіо записи.

– Електронні матеріали, які потрібно надіслати батькам.

Якщо технічні можливості батьків обмежені телефонними розмовами, то консультуємо по телефону.

Якщо є можливість очно-дистанційного навчання, то батьки можуть виступати в ролі асистента вчителя-логопеда. Батьки приходять до нас і ми надаємо надруковані докладні покрокові інструкції, матеріали, і вони вдома займаються з дітьми.

Обов’язково повинен бути зворотній зв’язок:

– Батьки нам телефонують і розповідають про результати.

– Знімають на відео епізоди роботи з дитиною і відсилають нам.

В режимі дистанційного навчання можна відпрацьовувати всі етапи, починаючи з артикуляційних та дихальних вправ, закінчуючи автоматизацією і диференціацією звуків. Постановку за наслідуванням також слід робити. Хтось із дітей зможе цим оволодіти.

Експериментуйте, вірте в свої можливості – все вийде.

Вчитель-логопед КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград – Волинської міської ради Вікторія Ридецька.

 

Чат-бот Гаряча лінія