Майстер-клас для вчителів математики Новограда-Волинського

11 Березня 2016, 7:09

Серед шкільних предметів математика не просто наука цифр, вона справедливо належить до тих, які «ум в порядок приводять». Якщо до його викладання підходити нестандартно, вкладаючи серце і душу, цей шкільний предмет може зазвучати всіма відтінками почуттів та примусити ставитися до нього із належною увагою. Саме з таким настроєм до викладання свого предмету підходить ветеран педагогічної праці,вчитель математики вищої категорії, вчитель-методист СШ№4 Вазінська Г. Г. Епіграфом проведеного майстер-класу для своїх колег-математиків зі шкіл нашого міста вона обрала слова видатного математика Д. Пойа: «Розв’язування задач – практичне мистецтво, подібне до плавання, катання на лижах чи грі на фортепіано; навчатись його можна, тільки беручи приклад з кращих зразків та постійно практикуючись…Та пам’ятайте: якщо ви хочете навчатись плавати, то сміливо входьте у воду, а якщо хочете навчитись розв’язувати задачі, то розв’язуйте їх».

Тема заняття, яке проходило 2 березня 2016 р. на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, – «Ідеї та методи розв’язування нестандартних (олімпіадних) задач». В ході майстер-класу для вчителів школи та міста Галина Григорівна на високому науковому рівні, і разом з тим дохідливо і зрозуміло, пояснила найбільш важливі та цікаві методи розв’язування нестандартних задач. Колеги з цікавістю переймали у педагога-майстра метод математичної індукції, принцип Діріхле, основні теореми подільності чисел, зокрема, алгоритм Евкліда.

Пояснення методів супроводжувалось практичним розв’язуванням олімпіадних задач, які далеко не прості і для школярів, і для їх наставників. Уміння застосовувати на практиці кожний метод слухачі могли перевірити, розв’язуючи запропоновані Галиною Григорівною завдання.

Усі учасники були щиро вдячні за високий професіоналізм та особливий фаховий підхід до вивчення математики вчителю Вазінській Г.Г.

 

Т.В. Сукач

Керівник предметно-методичної комісії СШ №4

 

Чат-бот Гаряча лінія