Міська рада стала учасником Програми Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Реконструкція та відновлення муніципальної інфраструктури»

1 Липня 2022, 17:20

В умовах війни обов’язком місцевої влади є не лише життєзабезпечення діяльності громади, підтримка місцевої територіальної оборони та ЗСУ, але й допомога усім тим, хто змушений внаслідок бойових дій покинути власні домівки через їх руйнацію або захоплення територій російським агресором.

Не стоїть осторонь від проблем внутрішньо переміщених осіб і Новоград-Волинська рада.

Для переселенців у громаді організовані тимчасові пункти прихистку, забезпечується необхідне соціальне та медичне обслуговування, виділяється гуманітарна допомога.

Однак однією з головних є проблема із забезпеченням постійним житлом для тих ВПО, кому немає куди повертатися та які вирішили залишитися в громаді та тривалий термін.

Саме тому міська рада вирішила стати учасником Програми Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Реконструкція та відновлення муніципальної інфраструктури». Програмою передбачена фінансова підтримка (грант) на реконструкцію будівель під житло для переселенців.

Вивчивши наявні можливості, найкращим варіантом для реалізації Програми у громаді визначено 3-поверхову будівлю Новоград-Волинської філії комунальної установи «Житомирський обласний центр крові» на вулиці Василя Карпенка (колишня вул. Герцена), яка тривалий час не використовувалася та перебувала у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області. За підтримки районної та обласної адміністрацій, місцевих депутатів обласної ради дана будівля 16 червня 2022 року рішенням сесії обласної ради передана до комунальної власності Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Проєкт на вулиці Василя Карпенка є досить амбітним, адже передбачає втілення у стислі терміни та надання переселенцям готового житла «під ключ», тобто з внутрішнім ремонтом, сантехнікою, необхідним набором меблів та побутової техніки.

Саме тому міська рада наразі активно працює по реалізації у громаді зазначеної Програми НЕФКО. Зокрема, створена відповідна робоча група, на засіданнях якої розглядаються та узгоджуються усі питання, необхідні для успішного втілення проєкту щодо реконструкції нежитлової будівлі під житло для ВПО. До роботи долучено також представників усіх комунальних служб та технічних експертів.

Наразі до НЕФКО подано на погодження наші пропозиції щодо формату житла та запропонованих заходів по будівлі, які можуть бути профінансовані коштами гранту.

Чат-бот Гаряча лінія