Міський голова обговорив екологічний стан басейну річки Случ з керівником Державної екологічної інспекції Поліського округу

17 Квітня 2019, 13:07

17 квітня 2019 року міський голова Віктор Весельський провів зустріч з начальником Державної екологічної інспекції Поліського округу Максимом Железняком з приводу екологічного стану басейну річки Случ. Нагадаємо, що напередодні 16 квітня очільник міста здійснив робочий візит до Міністерства екології та природних ресурсів України з даного питання.  

Справа в тому, що 10 квітня зафіксовано черговий скид неочищених стоків ТОВ «Понінківська картонно-паперової фабрики» у річку Хомора, що впадає у річку Случ, котрий повторився і наступними днями.  Факти порушення фабрикою законодавства у частині забруднення річки Хомора упродовж останніх років встановлювалися неодноразово. Це може призвести до екологічної катастрофи у Житомирській та Хмельницькій областях.  

В ході зустрічі з очільником Новограда-Волинського начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Максим Железняк поінформував, що спеціалістами інспекції Поліського округу разом зі спеціалістами Держпродспоживслужби 12 квітня було відібрано проби води з річки Случ,  де цього дня було виявлено масову загибель риби біля пропускної греблі в м. Баранівка. Для з’ясування причин загибелі спеціалісти вилучили зразки загиблої риби та доставили їх до Житомирської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а проби води  до Відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу. 

Між тим, Міністерство екології та природних ресурсів України намагалося через суд позбавити ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» дозволів на спеціальне водокористування, проте Волинський окружний адміністративний суд відмовив Міністерству, не вбачаючи необхідності позбавляти підприємство дозволів на скиди.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Максим Железняк за фактом загибелі риби та її потомства на нанесених збитків у сумі близько 14 млн. грн. для порушення кримінальної справи готується звернення до Національної поліції. Також готуються матеріали для чергового позову до суду.

Тим часом, до зустрічі долучився радник міського голови Віктор Бусленко, що попередньо підготував колективне звернення з приводу ситуації, що склалася із забрудненням річки Случ та запропонував об’єднати зусилля громадських активістів та Державної екологічної інспекції Поліського округу. Дана пропозиція була підтримана керівником інспекції та доповнена можливістю надати громадським активістам відповідних повноважень для здійснення перевірок дотримання екологічних норм підприємствами регіону.

Варто нагадати, що під час робочого візиту міського голови Віктора Весельського до Міністерства екології та природних ресурсів України, керівництву Міністерства були передані вимоги щодо вирішення проблеми екологічних небезпек для басейну річки Случ. В свою чергу очільник Новограда-Волинського запропонував виявити кінцевих споживачів продукції ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» та з допомогою

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України заблокувати їх роботу. Тим часом, щоб звернути увагу контролюючих органів на проблему громадські активісти планують перекрити 25 квітня 2019 року трасу «Київ-Чоп».

За словами начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Максима Железняка вирішення питання забруднення річки Случ є завданням номер один та відтепер перебуває на особистому контролі Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

 

Чат-бот Гаряча лінія