Міський голова обговорив питання впровадження заходів з енергоефективності з Першим секретарем Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні

21 Вересня 2017, 16:18

21 вересня 2017 року з робочим візитом місто Новоград-Волинський відвідали Перший секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Зебастіан Кноке, директор проекту GIZ «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» Крістіана Хагенедер та співробітник економічного відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Світлана Чеботар.

Під час робочої зустрічі з міським головою В.Л. Весельським, яка відбулась за участі секретаря міської ради О.А. Пономаренко, заступника міського голови Л.В. Шутової, начальника відділу муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради О.М. Липської та спеціалістів зазначеного відділу, було розглянуто напрацювання загальномісцевого рівня у галузі енергоефективності та інших сферах, а також обговорено результати українсько-німецького співробітництва.

У ході конструктивного діалогу очільник міста, зокрема, наголосив: «Я високо ціную внесок Федерального Уряду Німеччини у розвиток енергоефективності Новограда-Волинського. Крім фінансової підтримки енергоефективних заходів (понад 1,3 млн. грн.), надважливим є започаткування у нашому місті системи енергетичного менеджменту, моніторингу, розробка основних стратегічних документів, в тому числі Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку міста до 2020 року. Також важливим елементом нашої співпраці стало підвищення поінформованості громади міста у питаннях раціонального використання енергетичних ресурсів. Нам вдалося інтегрувати енергоефективність та енергозбереження в навчально-виховний процес. Зокрема, що стосується реалізації проекту з впровадження еколого-натуралістичного парку, який функціонує на території загальноосвітньої школи №5».

Окремі слова подяки Віктор Весельський адресував креативному та інноваційному підходу команди проекту GIZ «Енергоефективність у громадах». Адже саме завдяки професіоналізму та відданості своїй справі Крістіани Хагендер та Іми Хренової-Шимкіної завжди можна отримати консультативну підтримку кращих європейських та вітчизняних експертів, доступ до знань та ноу-хау з енергоефективності.

«Набутий досвід співпраці з вами дозволяє нам залучати інші міжнародні донорські організації для впровадження енергоефективних заходів. Ми будемо і надалі працювати над підвищенням загальномісцевого рівня енергоефективності і завжди відкриті для подальшої плідної співпраці» – підкреслив очільник міста.

На знак поваги та на згадку про Новоград-Волинський делегати отримали подяки та сувеніри.

У рамках програми перебування для шановних гостей начальником відділу муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради Оксаною Липською було проведено ознайомчу екскурсію містом, а затим презентовано основні напрямки реалізації місцевої політики та практики енергоефективності у місті. Також відбулась презентація екологічної освіти міста на прикладі еколого-натуралістичного парку, який функціонує на території ЗОШ №5.

Довідково:

Завдяки активній  підтримці Уряду Німеччини розроблено «Програму енергозбереження та енергоефективності міста Новограда-Волинського на 2010-2020 роки»,  «Програму з енергозбереження в бюджетних закладах міста Новограда-Волинського на 2011-2015 роки», «План дій сталого енергетичного розвитку міста Новограда-Волинського на 2013-2020 роки». Проведено модернізацію системи освітлення в трьох загальноосвітніх навчальних закладах міста, заміну вікон у двох навчальних закладах, проведено енергетичні аудити 32 будівель 28 закладів бюджетної сфери міста та налагоджено енергетичний моніторинг споживання енергетичних ресурсів.

У рамках українсько-німецького співробітництва впроваджено освітній проект з енергозбереження, завдяки якому вдалося інтегрувати енергоефективність та енергозбереження в навчально-виховний процес.

У листопаді 2016 року за підтримки проекту “Енергоефективність у громадах”, що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у Новограді-Волинському відбулися Дні сталої енергії. В рамках заходу пройшло офіційне відкриття еколого-натуралістичного парку на території  ЗОШ №5.  Проект було ініційовано у 2007 році з метою розробки інноваційної моделі екологічної освіти і виховання та нових підходів до вивчення природничих дисциплін та енергоефективності в місті Новограді-Волинському. Фінансовий внесок Новоград-Волинської міської ради – 790 тис. грн., GIZ  профінансував цей проект на 450 тис. грн., 222 тис. грн. – внесок  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Загалом за час співпраці з Проектом GIZ вдалося залучити близько 1,3  млн. грн. безповоротної міжнародної технічної допомоги на розбудову енергоефективності Новограда-Волинського.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія