Міський голова ознайомився з роботою хірургічного спрямування КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

29 Березня 2019, 17:50

Робочий день 28 березня міський голова Віктор Весельський розпочав з приділення уваги галузі охорони здоров’я. Відтак, очільник міста за участі заступника міського голови-начальника фінансового управління міської ради Ірини Ящук і начальника відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради Оксани Талько відвідав у хірургічному відділенні міськрай ТМО співробітницю міської ради, яка повернулася після проведеного, за сприяння міського голови, лікування в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова» НАМН України.

Посадовці побажали колезі, яка вже значно краще себе почуває, швидкого одужання, міцного здоров’я та гарного настрою.

Разом з тим очільник міста ознайомився з роботою операційних залів (плановий та ургентний) та післяопераційних палат хірургічного відділення, поспілкувався з головним лікарем КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василем Борисом, завідуючим хірургічним відділенням Василем Слижуком та медичним персоналом, провівши предметну розмову щодо подальшого функціонування закладу охорони здоров’я в рамках реформи галузі.

Відтак, з 1 січня 2020 року планується запровадження госпітального округу з центром у місті Новограді-Волинському та відкриття лікарні інтенсивного лікування другого рівня на базі КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».

Отож, міський голова Віктор Весельський поставив чіткі вимоги щодо завантаженості роботи хірургічного відділення та підвищення рівня хірургічної активності. А також, з метою посилення адміністративної роботи, доручив головному лікарю КНП ««Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» Василю Борису розпочати кардинальні кадрові зміни, що стосуються заступників головного лікаря та керівників відділень хірургічного та терапевтичного профілів.

Крім того, очільник міста дав доручення Василю Борису запросити фахівців хірургічного спрямування із провідних Інститутів та державних установ з метою організації майстер-класів з проведення хірургічного втручання.

Адже, як наголосив міський голова, КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» не має стати «великою дільничною лікарнею», яка надає лише ургентну та невідкладну медичну допомогу, а вийти на рівень обласної лікарні.

Разом з тим, було зауважено, що до 25 квітня міськрай ТМО має отримати ліцензію на здійснення медичної практики, так як проведено його реорганізацію шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство.

Затим посадовці ознайомились з будівництвом хірургічного корпусу міськрай ТМО. Зокрема, очільник міста акцентував увагу на темпах виконання робіт, покрокових діях з реалізації проекту відповідно до календарного плану, а також освоєнні коштів.

Нагадаємо, що будівництво хірургічного корпусу міськрай ТМО, яке розпочалося і проводилося у 2012-2013 роках та було відновлено у 2017 році, включено у план фінансування із Державного фонду регіонального розвитку, що передбачає співфінансування з міського та районного бюджетів, а також бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Відтак, у 2017 році на зазначені цілі було освоєно 8640,0 тис. грн., в тому числі: з міського бюджету – 2 млн. грн., кошти виділені на потреби виборчих округів (депутатські кошти) – 1040,0 тис. грн. та з обласного бюджету – 5600,0 тис. грн.

У 2018 році було освоєно 10 234,1 тис. грн., зокрема: з міського бюджету – 1 512,2 тис. грн., за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку – 6 670,0 тис. грн., кошти депутатів обласної ради – 848,7 тис. грн., з районного бюджету та бюджету об´єднаних територіальних громад – 1 203,2 тис. грн.

Щодо фінансування будівництва стратегічного для міста об’єкту на 2019 рік, то наразі з міського бюджету виділено 2 млн. 250 тис. грн. та з бюджету Чижівської ОТГ – 175,8 тис. грн., а також з бюджету Піщівської ОТГ заплановано 159,8 тис. грн.

Міський голова наголосив на пришвидшенні темпів будівництва хірургічного корпусу, що вкрай необхідне в зв’язку з реформуванням галузі охорони здоров’я, зокрема створення госпітального округу з центром в місті Новограді-Волинському та відкриття лікарні інтенсивного лікування другого рівня на базі КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».

 

Чат-бот Гаряча лінія